Mart Helme: Eesti ei osale sisserändajate vastuvõtmises

Eesti,
Immigrandid
©Scanpix
Immigrandid

Siseminister Mart Helme sõnul ei osalenud Eesti eile  sise-ja välisministrite kohtumisel Pariisis siseministri tasemel, sest Eesti ei toeta merepäästeoperatsioonide käigus päästetud sisserändajate ümberpaigutamist.
Emmanuel Macroni algatusel kokku kutsutud kohtumine oli jätk siseministrite õhtusöögile Helsingis, kus taheti kokku leppida Vahemerel merepäästeoperatsioonide käigus päästetud ebaseaduslike sisserändajate ümberpaigutamises.

„Eesti ei osale ebaseaduslike sisserändajate vastuvõtus ning on jätkuvalt seisukohal, et sisserändajate vastuvõtmise üle otsustamine peab jääma suveräänsetele riikidele vabatahtlikuks,” rõhutas Mart Helme.

Prantsusmaa presidendi Macroni sõnul kiitsid plaani heaks neliteist riiki, kellest kaheksa lubasid selles aktiivselt osaleda. Nende riikide seas on Prantsusmaa, Saksamaa, Soome, Luksemburg, Portugal, Leedu, Horvaatia ja Iirimaa, teatas Prantsuse presidendi kantselei ülejäänud kuut nimetamata.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused