“Mart Helme eraarmee” pälvib üha rohkem tunnustust ehk sisekaitse reservi vajalikkusest

Eesti,
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme toetab sellise ühiskonna loomist, kes tahaks ja oskaks ennast relvadega kaitsta, olles samas nende kasutamisel asjatundlik. Pilt on illustratiivne.

Kuigi vasakliberaalid nimetavad sisekaitse reservi Mart Helme eraarmeeks, on selle vajadust tunnistanud paljud asjatundjad.

Postimehe rubriigis Meie Eesti ütleb toimetaja Erkki Koort, et kuigi enamasti räägitakse sisekaitse reservi loomisest siseministeeriumi või siseministri kontekstis, ei loo ministeerium sellist reservi nähtavasti oma turvalisuse tagamiseks. Seda tehakse ikkagi ühiskonda ähvardavate ohtudega toimetulekuks.

Ta nendib, et reserve loomata ei saa me suures ja pealesunnitud kriisis hakkama ja lisab, et sisekaitse reservi idee oli olemas juba enne EKRE pääsemist valitsusse.

Siseministeeriumi asekantsler Viola Murd nendib, et sisekaitse mobilisatsioonivaru on möödapääsmatu, praegused abijõud pole kriiside korral pikemalt kasutatavad ja kuigi järgmise aasta riigieelarves reservi jaoks raha ei jätkunud, tuleb selle loomisega edasi minna.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem leiab, et sisekaitse reserv aitab kaitsejõududel keskenduda põhiülesandele. “Kui siseministeerium prognoosib, et võimalikele ohtudele on tal vaja täiendavat isikkoosseisu (füüsilist ja tulejõudu), ning leiab selleks eelarvelisi vahendeid, siis on tegemist hea plaaniga,” ütleb ta, lisades, et tugev sisekaitse tagab aktiivse maakaitse.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher lisab, et nende amet toetab kõiki tegevusi, mis aitavad meil kriisiks paremini valmis olla, hädaolukordi lahendada, tagada piiriturvalisust ning riigile tähtsate objektide kaitset, samuti viia läbi evakuatsiooni.

Nii et “Jah vabadusele, ei valedele” jutud Mart Helme eraarmeest jäävad väga kahvatuks – siseminister hakkas ellu viima vajalikku asja, millest on varemgi räägitud, kuid mitte tehtud. (Meie Eesti – UU)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused