Mart Helme “Foorumis”: te olete teinud palju halba, sellepärast me teid umbusaldamegi!

Eesti,
Mart Helme
©UU
Mart Helme

Teisipäevane saade “Foorum” libises mitmel korral põhiteemast ehk justiitsminister Urmas Reinsalu ebaõnnestunud sõnavõtust ja tema umbusaldamisest kõrvale ning üheks eemaldumise põhjuseks oli sots Rainer Vakra ja isamaaliitlase Viktoria Ladõnskaja turmtuli EKRE ja erakonna kohalviibiva esimehe Mart Helme pihta. Vahepeal pidi sekkuma ka saatejuht Andres Kuusk, öeldes: “Toome nüüd EKRE tule alt välja!”

Rünnakuid alustas Viktoria Ladõnskaja, kes süüdistas rahvuskonservatiive selles, et nad muudavad iga päev oma seisukohti ja positsioone Reinsalu umbusaldamise suhtes. Mart Helme aga meenutas, et erakond võttis aeg mõtlemiseks, sest ei soovinud tegelikult valitsuskriisi enne vabariigi 100. aastapäeva, ja siis tahtis enne otsuse tegemist kohtuda ka ministri endaga, mis näitab, et otsustamises polnud mingit rapsimist. Kohtumise järel aga selgus, et Reinsalu polnud oma seletustes veenev ja nii ühinetigi umbusaldajatega. EKRE etteheited justiitsministrile aga puudutavad rohkem tema tööd oma valdkonnas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tegelikult me räägime Reinsalu puhul ju tagajärgedest, mitte algpõhjusest — selleks oli NO99 ja vägivaldse lavastaja värbamine presidendi meeskonna poolt Tartu aastapäevapidustuste lavastajaks. President ju rääkis aasta tagasi, et naised saavad just pühade ajal rohkem peksa ja samas andis lavastamise õiguse Ojasoole,” selgitas Mart Helme. EKRE esimees juhtis tähelepanu ka sellele, et Ojasoo puhul räägitakse talle andestamisest, kuid keegi ei tea, kas tema ohver on talle andestanud. “Ojasood on karistatud ja ta on vabandanud, aga ega seepärast pea president teda ja NO99 teatrit 300 000 euroga premeerima,” lisas ta.

Kui Viktoria Ladõnskaja ründas EKRE-t arusaadava solvumise põhjal, siis sotsiaaldemokraate esindav Rainer Vakra alustas isiklikumate rünnakutega, väites, et Martin Helme esineb oma ütlemistes juba kui uus justiitsminister, kes võib päid maha võtma asuda. EKRE süüdistamine naistevastase vägivalla soosimises aga pani Mart Helme nördinult selgitama et tal on kolm tütart ja viis naissoost lapselast. “Kui keegi püüab öelda, et meie erakond soosib naistevastast vägivalda või on selle mahitaja — kas tahate öelda, et ma tahan, et minu tütred saaksid meestelt peksa? Lõpetage selline jura!” Kui Vakra aga jätkas Martin Helme varasemate ütluste pihta sihitud küsimusega, et kui paljud neist on vallalised, lasteta ja alla 27-aastased ühiskonnale kahjulikud elemendid, vastas Mart Helme: “Nad on tublid emad või selleks liiga noored, aga nad ei muutu kunagi niiöelda viljatuks elemendiks!”

Kuivõrd jutt läks sõnakasutusele, juhtis Mart Helme tähelepanu Postimehes kasutusel olnud nimetusele “ekretiinid”, Sirbis avaldatud pilapildile Martin Helme kohta ja paljudele muudele meedias kasutatavatele EKRE-t mõnitavatele väljenditele, mille puhul keegi erakonda vales sõnakasutuses süüdistajatest ei võta vaevaks protesteerida. Mart Helme selgitas ka erakonna poolt justiitsministrile pahaks pandud Istanbuli konventsiooni heakskiitmise tausta — nimelt on selles lisaks naistevastase vägivalla tõkestamisele palju tagauksi paragrahvide näol, mis lubavad seda õilsat eesmärki ära kasutada massiimmigratsiooni hoogustamiseks.

Kuna Rainer Vakra süüdistas rahvuskonservatiive soovis ükspuha mis võimalusel valitsus kukutada ja ise sinna pääseda, siis nentis Mart Helme: “Kui te ise ei teeks nii kehva valitsust, siis poleks põhjust teid umbusaldada!” Eraldi vastuses haridusminister Mailis Repsile tõi EKRE liider välja valitsuse vead pensionäride sissetulekutele halvasti mõjunud tulumaksureformi, ebaõnnestunud kütuse- ja alkoholiaktsiisi tõusu ja palju muu osas, lisades, et praeguse valitsuse vead alles hakkavad doominoefektina tunda andma. “Te olete teinud palju halba, sellepärast me teid umbusaldamegi,” lõpetas ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused