Mart Helme: hakkame võitlema selle eest, et tuleks juurde töökohti tõmbekeskustest kaugemal asuvates piirkondades

Rubriik Eesti On
- Updated
©Raul Mee, AP
Mart Helme

Võimuliidu loomiseks kõnelusi pidavad Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ning Isamaa lubavad regionaalpoliitikas keskenduda maapiirkondade kiiremale arengule.

Kolm erakonda näevad ette maapiirkondades elamise ja töötamise soodustamist, kiire internetiühenduse väljaehitamist ning kogukondlikku liikumise tugevdamist, edastasid erakonnad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et riigil tuleb soodustada maapiirkonnas elamist, töötamist ja laste kasvatamist. “Selleks näeme ette avaliku sektori töökohtade väljaviimist pealinnast, regionaalsete programmide rahastamise suurendamist ning laiemalt parema elu- ja ettevõtluskeskkonna loomist,” sõnas ta.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul peab uue valitsuse regionaalpoliitika eesmärk olema kohaliku elu tagasitoomine maale. “Hakkame võitlema selle eest, et tuleks juurde töökohti tõmbekeskustest kaugemal asuvates piirkondades. Maal tuleb säilitada väikekoolid, lasteaiad, arstiabi, päästeteenistus ja teised avalikud teenused,” ütles Helme.

Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et kiire üle-Eestilise internetiühenduse tagamine on regionaalarengu üks võtmeküsimusi ning andmeside saab olema võimaliku koalitsiooni üks prioriteete regionaalpoliitikas. “On väga oluline, et igas Eestimaa nurgas oleks avalike teenuste kättesaadavus ühtlane ja heal tasemel. Kiire internetiühendus on tänapäeval elementaarne ja vajalik nii maal elamiseks kui ka töötamiseks,” ütles Helir-Valdor Seeder.

Helme sõnul otsiti võimalusi, kuidas arendada Eesti toitu, alates mesindusest ja lõpetades aiandusega. “Väga sisukas, kohati väga äge, aga konstruktiivne mõttevahetus,” ütles Helme, lisades, et kahe päeva koostöökogemus on olnud väga positiivne ja julgustav. “Ja ma ütleks, et selle peegeldus niisuguste raevukate rünnakute näol konkurentide poolt peegeldab samuti meeleheidet, et pagana pihta, kipub ära tulema.”

Neljapäeval arutatakse kultuuri, sporti, noorsoostööd, samuti sotsiaalvaldkonda ja tervishoidu. Järgmisesse nädalasse peaks Ratase sõnul jääma näiteks tasuta ühistranspordi küsimuse arutamine, kus vaadeldakse laiemalt nii taristut kui transporti.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused