Mart Helme juhtis viiruse leviku taustal tähelepanu “avatuse” negatiivsetele tagajärgedele

Eesti,
©Uued Uudised
Siseminister Mart Helme kagupiiril.

Siseminister Mart Helme kritiseeris neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil varasemate valitsuste “avatuse” poliitikat ja piirivalve kaotamist EL-i sisepiiridel.

Siseminister märkis koroonaviiruse levikust rääkides, et selle kandja tuli Iraanist, kust tulevad teated haigusjuhtumitest juba pikemat aega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajakirjanduse andmetel on tegu Eestis alaliselt elava iraanlasega, kes käis väidetavalt kodumaal külas, ja jõudis Tallinna Riia kaudu bussiga ja sisuliselt kontrollita, vähemalt mitte Eesti poolelt.

“Missugused kogukonnad kasvavad Eestis praegu kõige kiiremini? Just Kolmanda maailma väga kriitilise tasemega sanitaar- ja meditsiiniteenusega piirkondadest pärit kogukonnad,” sõnas minister, viidates migratsioonile Nigeeriast, Indiast, Pakistanist, Bangladeshist, Iraanist ja teistest arenguriikidest.

Mart Helme toonitas, et see pole ksenofoobia, kui sisserände vastu ollakse seetõttu, et tahetakse vältida soovimatuid tagajärgi.

Meditsiinilisest seisukohast võttes on sisseränne tagasi toonud ka paljud Eestis seni juba minevikuks peetud haigused, nagu näiteks leetrid ja süüfilise, mis on siia naasnud tõenäoliselt Ukrainast.

“Eestis ei olnud neid haigusi väga pikka aega, aga nüüd on nad tagasi tulnud. Kas see pole ka teatud avatuse ja ahnuse tulemus, et me odavat ja maksustamata renditööjõudu oleme piiramatult Eestisse sisse lasknud?” küsis siseminister.

Mart Helmega ei saa mitte nõustuda – Eesti on taasiseseisvumisajal suutnud palju saavutada, luua enam-vähem toimiva ja turvalise ühiskonna, alates keskkonnateadlikust prügisorteerimisest kuni kehvapoolse rahastusega, kuid siiski toimiva  tervishoiusüsteemini, kuid massiline sisseränne ähvardab kõik selle kinni jooksutada.

One commentOn Mart Helme juhtis viiruse leviku taustal tähelepanu “avatuse” negatiivsetele tagajärgedele

  • Avatar

    Lgp. Uute UUdiste toimetus! MILLAL SAAB EKRELE (jms. koalitsioonile) SELGEKS ET ON VIIMANE AEG SAATA TAGASI *K6IK* neegrid/moslemid ja misiganes “pagulased” ?! Enne seda pole mõtetki loota et Eesti rahvas hakkab tagasi tulema Eestisse. Samuti tuleb igasugused euronõukogude liidu väärastused tagasi saata. Alles peale seda on lootus et Eesti rahva kogukond hakkab ka kasvama. Milleks seda raha mujale jagada kui ei saa “Eesti Riik” isegi OMA probleemidega hakkama ja riigivõlga tagasi maksma hakatud! (et nn. “võlakell” hakkaks tagurpidi käima).

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused