Mart Helme: Jüri Ratas peab abitud ministrid Palo ja Anvelti välja vahetama

Eesti,
- Updated
REFORMIERAKONNA JA SOTSIAALDEMOKRAATIDE KOALITSIOON

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees ja riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Mart Helme leiab, et peaminister Jüri Ratas peab siseminister Andres Anvelti ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo ametist tagasi kutsuma.

„Eesti riik näitas üles täielikku abitust, kui venitas ID-kaardi turvaprobleemide lahendamisega kohalike omavalitsuste valimiseni. Vastavate valdkondade eest vastutavad ministrid Urve Palo ja Andres Anvelt käitusid pehmelt öeldes süüdimatult, kui vastab tõele ID-kaardi tootja esindaja väide, et Politsei-ja piirivalveamet (PPA) ja Riigi infosüsteemi amet (RIA) teadsid ID-kaardi kiibiveast juba 15. juunist,“ ütles Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Riigi tegevusetus ei heida varju mitte ainult PPA ja RIA juhtidele, vaid kogu Eesti riigi valitsemisele. Kui valitsus jätab mitme kuu jooksul reageerimata ohtudele, mis mõjutavad riigi ja rahva julgeolekut, siis on tegemist kuritahtliku hoolimatusega. Peaminister Jüri Ratas peaks vastavate valdkondade ministrid – majandusminister Urve Palo ja siseminister Andres Anvelti – vahetama välja vastutustundlikumate ja kompetentsemate vastu.“

Täna teatas ID-kaarte tootva Gemalto Eesti esindaja, Trüb Baltic AS-i tegevdirektor Andreas Lehmann sotsiaalvõrgustikus LinkedIn, et teavitas politsei- ja piirivalveametit ning RIA-t ID-kaardi turvariskist juba tänavu 15. juunil. “Põhja-Euroopas paneb jaaniõhtu alguse pikale puhkuste perioodile mis kestab kuni augusti lõpuni. Sügisel pidid Eestis toimuma KOV valimised, mis hõlmasid endas ka e-valimisi oktoobri alguses. On väga häiriv, kui selline teade tuleb vahetult enne jaanipäeva. /…/ Sellest ohust rääkimine juunis oleks kindlasti rikkunud suvepuhkused. Ma saan täielikult aru, miks võimud võtsid vastu ahvatluse see asi maha vaikida,” kirjutas Lehmann LinkedIn-is.

UU

Foto: TOOMAS TATAR/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused