Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme keelaks 9. mai kogunemised ära: “Ärge tulge meile okupatsiooni nina alla hõõruma!”

01.04.2022
Pronkssõduri koht pole isegi mitte praeguses asukohas, vaid sulatusahjus. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Viie parlamendierakonna esindajad debateerisid eile ETV saates „Esimene stuudio“ Ukraina olukorra, lääneriikide sanktsioonide, Eesti kaitsevõime, siseturvalisuse ja vaenu õhutavate sümbolite üle. Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda esindas erakonna aseesimees, endine siseminister Mart Helme, kes ütles saates, et 9. mail tuleks pronkssõduri juures kogunemine ära keelata.

„Keelame ära! Riik peab end kehtestama, Eesti riik peab näitama – okupatsioon oli ja ärge tulge okupatsiooni meile nina alla hõõruma seda enam, kui te tapate naisi ja lapsi,“ rõhutas ta.

Mart Helme: „Kui oli MEM Cafe juhtum, oli politseil küll koeri ja turvafirmasid ja keda kõike veel ja kui nüüd käib sõda ja meil on sõjapõgenikud, kelledele see [sümbolid] on isiklik solvang, nüüd on riik äkki nii leebe, et saab aru kõikidest lilledest ja märkidest ja prouadest…“

Siseminister Kristian Jaani ütles, et ta lihtsalt loodab, et kogunemine jääb ära. Kaitseminister Kalle Laanet loodab siseministrile. Sotside juht Lauri Läänemets oli kõhklev, et kuidas sa ikka ära keelad, kui proua tahab lilli viia.

Mart Helme tõi veel välja, et enamus vastasseise riikide vahel areneb välja sisekonfliktist: “Me näeme, et enamik konflikte algab sisekonfliktist ja see kasvatatakse välisagressiooniks. Kindlasti oleks see Venemaa taktika ka siin, et provotseerida mingid konfliktid ja seejärel kasutada seda ettekäändena sekkumiseks.“