Mart Helme: Keskerakond ajab Ida-Virumaal põhiseadusvastast hariduspoliitikat

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Helme sõnul on Keskerakonna poliitika Ida-Virumaal ehtne venestamine.

Kakskeelse riigigümnaasiumi rajamine Kohtla-Järvel on jõhker venestamispoliitika, mis viib eestluse hääbumiseni Ida-Virumaal ja sillutab teed piirkonna hõivamiseni Venemaa poolt, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Helme sõnul peab Kohtla-Järvele riigigümnaasiumi rajamise eesmärk olema riigi kohalolu tugevdamine Ida-Virumaal ja eesti keele positsioonide edendamine selles piirkonnas. „Eesti haridussüsteem peab olema eestikeelne ja just riigigümnaasium on see, kus seda hariduspoliitikat ellu viia. Praegune valitsus liigub aga vastupidises suunas,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Keskerakondlase Mailis Repsi rajatav kakskeelne riigigümnaasium, kus eesti emakeelega õpilaste osakaal jääb 15-20 protsendi kanti ja õppekeskkond on ametlikult venekeelne, toob kaasa eestikeelse hariduse hävingu Ida-Virumaal. On aja küsimus, kui loovutame Ida-Virumaa täielikult vene keelele, misjärel Venemaa meile „Krimmi teeb“.“

Helme sõnul peaksid Repsi venemeelse hariduspoliitika vastu huvi tundma õiguskaitseorganid. „Eestikeelse hariduse väljasuretamine on ühemõtteliselt põhiseadusvastane tegevus,“ märkis Helme.

Kui praegu puudub Repsi saamatuse või tahtmatuse tõttu valmisolek alustada 1. septembril Kohtla-Järve loodavas riigigümnaasiumis sajaprotsendilise eestikeelse õppega, siis tuleks jätkata senise süsteemiga. „Riigigümnaasiumiga saab alustada alles siis, kui oleme ette valmistanud eestikeelsed pedagoogid nii lasteaedade kui ka koolide jaoks ning vene lapsed suudavad eesti keeles õppida,“ ütles Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused