Mart Helme kiri Helir-Valdor Seederile: Näidake selgroogu ja tõmmake ÜRO rändeleppega liitumisele pidurit!

Eesti,
- Updated
©Tiina Kõrtsini/Õhtuleht
Isamaa esimehel Helir-Valdor Seederil on nüüd võimalus kogu Eesti poliitseltskonna ees näidata, et nii temal kui erakonnal on selgroogu.

EKRE esimees Mart Helme pöördus esmaspäeval 10. detsembril 2018 Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi poole avaliku kirjaga.

“Hea kolleeg! Küllap oled kursis, et just äsja lahkus Belgia valitsusest rahvuslik-konservatiivne erakond Uus-Flaami Allianss ehk N-VA, leides, et ei saa olla osaline valitsuses, mis liitub ÜRO rändepakti ehk Marrakechi leppega. Viimase nädala jooksul on meie lõunanaabrid ja saatusekaaslased Läti ning Leedu otsustanud samuti loobuda selle leppega liitumisest. On tähelepanuväärne, et Leedu valitsus tegi seda olukorras, kus parlamendis toimus sarnaselt Eestile leppe teemaline arutelu ning saadikud avaldasid – sarnaselt Eestile – toetust leppega liitumisele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Isamaa on selgelt väljendanud vastuseisu ÜRO rändepaktiga liitumisele ning selle üle on meil kui rändepakti veendunud vastastel siiralt hea meel! Argumendid Marrakechi vastu on Eestis suuresti samad mis Belgias, USA-s, Austrias, Lätis või Leedus.

Paraku pole meil kui opositsioonierakonnal võimalik seda protsessi peatada. Küll aga on olemas tegelik jõuõlg valitsuserakonnana Sinu juhitaval Isamaal. See nõuab Isamaalt ja tema liidritelt aga sõnadele lisaks ka tegusid. Isamaal on võimalik sarnaselt Uus-Flaami Allianssile lahkuda valitsusest ja näidata, et ta ei võta mitte lihtsalt poose, vaid järgib oma põhimõtteid ka siis, kui see toob kaasa ministrikohtadest loobumise.

Selle nädala kolmapäeval on Riigikogu suures saalis lõpphääletusel järgmise aasta riigieelarve. Ilma Isamaa toetuseta seda vastu ei võeta. Isamaal on veel võimalus nõuda oma koalitsioonikaaslastelt enda seisukohtade arvestamist ning siduda toetus riigieelarvele valitsuse selgesõnalise otsusega mitte toetada ÜRO rändeleppega liitumist.

Riigieelarve vastuvõtmine on rutiinne, iga-aastane tegevus. Eesti suveräänsuse loovutamine ja massiimmigratsioonile uste avamine on aga meie kõigi tulevikku pöördumatult ja pikaajaliselt mõjutavad otsused. Isamaa on õigustanud oma osalemist vasakpoolses ja venemeelses valitsuses sellega, et hoiab nii ära Eestile kahjulikke otsuseid. Nüüd on käes hetk, kus tuleb näidata reaalsuses, et hoiate ära fataalselt hukatusliku otsuse. Kui te seda teha ei suuda, siis kaob ära ka põhjus jätkata praeguses valitsuses.

Kas Isamaa esindajad osalevad järgmised mõned kuud valitsuses või mitte, läheb korda umbes viiele protsendile inimestest Eestis, küll aga läheb absoluutsele enamikule eesti inimestest korda see, et Eesti säiliks eestikeelse ja -meelsena.

Hea Helir!

Kutsun sind üles nõudma valitsuses hädapiduri tõmbamist ÜRO rändeleppega liitumise protsessile ning kui see ei õnnestu, tooma oma erakond valitsusest välja ning peatama riigieelarve vastu võtmise. Näidake selgroogu!”

Mart Helme

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused