Mart Helme nimetas Krossi süüasja lõpetamist absurdseks: “Prokurör on kohaldanud õigusmõistmises kummist joonlauda.”

Eesti,
- Updated
Eerik-Niiles Kross koos abikaasa Maryga

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees, siseminister Mart Helme nimetas absurdseks ja kahepalgeliseks prokuröri taotlust lõpetada Mary Krossi valetamise süüasja lõpetamine.

Põhja ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold taotles neljapäeval Harju maakohtus oma ründamise kohta politseile valetamises süüdistatava Mary Krossi kriminaalasja lõpetamist avaliku menetlushuvi puudumise tõttu ning kuna tema süü ei ole suur.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et avalik huvi selle juhtumi vastu on olemas. Prokuröri taotluse kohta ütles Helme, et selle põhjendus on absurdne ja kahepalgeline.

“Antud juhul oli tegemist valetamisega,” sõnas Helme, kelle sõnul ei saa poliitikute valetamine olla rohkem taunitav kui avalike elu tegelaste valetamine.

“See on piinlik lugu,” ütles Helme prokuröri taotluse kohta. “See näita õigussüsteemi heast küljest.”

Helme kinnitas, et EKRE ei sekku kohtupidamisse ning ei sekku ka prokuratuuri tegevusse. “Aga erakonna juhina, kodanikuna on mul õigus avaldada arvamust,” ütles ta. Helme hinnangul on Krossi juhtumi puhul prokurör kohaldanud “õigusmõistmises kummist joonlauda”.

“Õigusriigile, inimeste õiglustundele on see väga ohtlik tendents,” sõnas Helme.

Ka välisminister Urmas Reinsalu nimetas prokuröri taotlust “mõistetamatuks”.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas juuni lõpus riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasale Mary Krossile süüdistuse valeütluste andmises. Mary Kross väitis, et teda ründasid mullu 27. novembril Stroomi ranna pargis tundmatud mehed, kes loopisid teda kividega.

Alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud sel ajal Stroomi ranna pargis.

Eelmise aasta novembris levis sotsiaalmeedias teade, nagu oleksid Tallinnas Stroomi rannas rünnanud ameeriklannast Mary Krossi kaks eesti meest, kes loopisid naist kividega ja käskisid välismaalasel koju minna. Ühtlasi kirjutati teates, et ründajad kandsid EKRE sümboolikat.

BNS

LOE LISAKS

Õiguse ja õiglusega on Eestis asjad ühel pool: kohus lõpetab valetamises süüdistatud Mary Krossi kriminaalasja

Henn Põlluaas: “Prokuratuuris on midagi ikka väga viltu”

Kohtupidamine Mary Krossi üle aina venib

Karoli Hindriks pole vabandanud ega kahetsenud, Mary Kross vaikib

Mary Jordan-Kross valetas vande all riigi avalikkusele ja justiitssüsteemile näkku – ja see süsteem andestas talle avalikkuse nimel, sest ta on “oma”

Mary Jordan saab süüdistuse. Aga teine vihaõhutaja ja -võimendaja Karoli Hindriks?

Ekrelasi kividega loopimises süüdistanud Eerik-Niiles Krossi abikaasa sai süüdistuse valeütluste andmises

EKRE laimamiseks välja mõeldud libauudise tagant paistavad Eerik-Niiles Krossi ja Indrek Tarandi kõrvad

Väljamõeldud rünnakust rääkinud ameeriklanna oli Eerik- Niiles Krossi abikaasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused