Mart Helme: olge rahulikud, EKRE ei hakka teatreid sulgema

Mart HelmeMart Helme

Portaalis Objektiiv ilmus Varro Vooglaiu arvamusavaldus, milles autor väitis, et EKRE võimule saades võetaks sellistelt asutustelt, nagu NO99 teater, riiklik rahastus kas täielikult või valdavas osas ära. EKRE esimees Mart Helme lükkab selle spekulatsiooni ümber.

„Olge rahulikud, meil pole mingit kavatsust teatreid ega ka ajalehti sulgema hakata. Meil on väga palju teatreid ja ajalehti, mis on puhtalt eraomandis, ja vabaturgu ei hakka me kindlasti sekkuma,“ ütles Helme.

Helme rõhutab, et Varro Vooglaid pole EKRE liige ning tema asutusel SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks pole EKRE-ga seost.

„Välja arvatud see, et me jagame teatud maailmavaatelisi väärtusi. Aga meil puudub igasugune organisatsiooniline või rahaline side. Varro Vooglaiu tekst oli tema spekulatsioon. Tutvusin Vooglaiu arvamusega alles pärast artikli ilmumist. Meie oma erakonnast pole keegi teda inspireerinud seda mõtteavaldust kirja panema. See on puhtalt tema arvamus,“ ütles Helme.

„EKRE pole kusagil ähvardanud mingisugust rahastamist lõpetada. Tõsi, me soovime toetada rahvuslike motiividega kultuuri, aga me ei arva, et see peaks meie kultuuris olema ainus suund.“

Helme sõnul protesteerib Varro Vooglaid oma kommentaariga räige vasakliberaalse rünnaku vastu konservatiivsetele positsioonidele. „See rünnak on valelik, moonutatud ja lihtsalt laimav,“ märkis Helme.

UU

 

Kommentaarid