Mart Helme: opositsiooni juhitakse Kadriorust ja president peab EKRE ees vabandama

Eesti,
- Updated
©Scanpix.
Kersti Kaljulaidi suhtumine EKRE-sse muutus järsult pärast seda, kui rahvuskonservatiivid valitsusse jõudsid.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme nimetas president Kersti Kaljulaidi poliitilise opositsiooni juhiks ning lisas, et ta peaks EKRE ees vabandama.

Mart Helme ütles saates „Otse Postimehest“, et president Kaljulaid peaks erakonna ees vabandama. Ma keeldun Kersti Kaljulaidiga suhtlemast seni, kuni ta pole meie erakonna ees vabandanud. Tal pole õigust öelda, et vihkab meie erakonda.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meil sisuliselt opositsiooni juht istub Kadriorus, mitte Toompeal, sest Toompea opositsiooni juht ei saa hakkama oma tööga,” ütles Helme saates “Otse Postimehest”.

Helme sõnul on riigipea ja EKRE vaheline “antipaatia vastastikune”, EKRE esimees heitis Kaljulaidile ette õigusriigi põhimõtete eiramist.

“President Kaljulaid on väga palju läinud seadusega pahuksisse oma nina toppimisega poliitikasse, oma päevapoliitikaga tegelemisega,” ütles Helme. “Kadriorust juhitakse meil opositsiooni, aktiivselt töötatakse ühe rahvalt mandaadi saanud parlamendierakonna vastu. Halvustatakse selle juhte, tehakse mingisuguseid poliitilisi manifestatsioone mingite pusade kandmisega, tõustakse püsti, marsitakse istungilt välja.”

„Minu meelest on see väga selgelt õigusriigi kallale tungimine,” sõnas EKRE esimees.

Esmaspäeva õhtul Tallinnas Kadriorus peaminister Jüri Ratasega kohtunud president Kersti Kaljulaid tõdes, et eelmisel nädalal toimunud politseijuhi tagandamiskatse oli katse ajada kraavi õigusriik ning seda üritanud minister ei sobi valitsuse liikmeks.

Siseminister Mart Helme sõnul kohtub ta politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheriga neljapäeval.

Helme ütles saates “Otse Postimehest”, et leppis kolmpäeval Vaheriga telefoni teel kokku, et kohtuvad neljapäeval siseministeeriumis. Ta lisas, et reedel sõidavad nad ühiselt idapiiri inspekteerima.

“See oli äikesetorm, mis käib üle ja pärast seda on õhk palju puhtam,” ütles Helme. “Mõlemad pooled on teinud sellest oma järeldused.”

Helme heitis Vaherile ette, sõnades, et politsei- ja piirivalveametile anti ülesanne tulle välja kärpeettepanekutega,
aga mitte esitama ettepanekuid avalikkusele kui sündinud fakti ja seda enne, kui ministeerium on kavale oma heakskiidu andnud.

“Koostöövõimalused võivad olla väga formaalsed,” ütles Helme. “Teine koostöövõimalus on see, et me surume aumeestena kätt ja jätame sealt, kus me pooleli jäime.”

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused