Mart Helme: pensionärid tuleb tulumaksust vabastada!

Eesti,
- Updated
Pension
©UU
Pension

Jüri Ratase valitsuse praegune maksupoliitika, millega karistatakse ligi 50 000 töötavat või pika staažiga pensionäri, on moraalselt vale ja vastutustundetu, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme. Ta peab vajalikuks vanadus- ja töövõimetuspensionide täielikku vabastamist tulumaksust.

Helme sõnul on pensionite pealt tulumaksu võtmine riiklikult heakskiidetud ebaõiglus. „Pensionärid on oma pika elu jooksul loonud palju lisaväärtust, nad on maksnud oma palga pealt makse ja pensioni välja teeninud. Vasakpoolsete arvates on sellest kõigest veel vähe, nende arvates on elu aeg tööd rabanud pensionär neile ikka veel võlgu,“ kõneles Helme. „Kui peaminister Ratas leiab, et pisut suurema sissetulekuga pensionärid peaksid olema solidaarsed, siis millegipärast näeb see solidaarsus välja selline, et peaminister kaotab tulumaksusüsteemi muutmise järel palgas 36 eurot, aga töötav pensionär üle 80 euro.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul on kahetsusväärne, et pensionisüsteemi õiglaseks muutmise asemel on Ratas valinud pensionäride omavahelise vastandamise ja rahvale udu ajamise. „Pikema staažiga ja töötavatele pensionäridele on selgelt liiga tehtud. Kui seda põhjendatakse argumendiga, et suuremal osal pensionäridest pension tõuseb, siis on see künism. Pensionäri ostujõudu see ei suurenda, sest samal ajal tõstab valitsus mitmeid makse, millega kaasneb märkimisväärne hinnatõus. Pensionäride ostujõud praeguse valitsuse tegevuse tulemusel hoopis kahaneb.“

Helme sõnul on kurioosne, et valitsuses üks käsi ei tea, mida teine teeb. „Ühelt poolt kurdab valitsus tööjõupuuduse üle ja tahab inimesi võimalikult kaua tööturul hoida, teisalt aga võtab valitsus tööjõupuudust leevendavatelt töötavatelt pensionäridelt motivatsiooni vähemaks. Samuti pole kahtlust, et töötava pensionäri sissetulekute suurendamine soodustab ümbrikupalkasid, mis kokkuvõttes vähendab riigi maksulaekumisi,“ ütles Helme.

EKRE esimees on veendunud, et tulumaksu kogumine vanadus- ja töövõimetuspensionide pealt tuleb lõpetada, töötavatel pensionäridel tuleks jätta pension kogutulu arvutusest välja ja maksustada ainult palgatulu.

UU

Foto: Liis Treimann, Postimees

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused