Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: pervertide paraadide turvamine ei ole politsei rida

08.07.2017
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul hoiab EKRE neist omavalitsustest, kus osutub sügisestel kohalikel valimistel edukaks, igasuguse homopropaganda eemal. 

Helme sõnul on Eesti peamine probleem rahvastiku vähenemine ja negatiivne iive. “Selle taustal lubada eksponeerida ja ülistada hälbeid on küüniline ja pahatahtlik. Meie juhitavates omavalitsustes ei antaks kindlasti geidele marssideks või paraadideks luba, kuna nende käitumine on provotseeriv ja valdavale osale Eesti elanikest vastumeelne. Sellised meeleavaldused võivad kaasa tuua avaliku korra kergemaid ja raskemaid rikkumisi. Politseinikud on niigi tööga üle koormatud. Miks nad peaksid veel mingisuguseid pervertide paraade turvama?” pärib Helme retooriliselt.

“Igal juhul võitleme me kohalikes omavalitsustes selle eest, et koolides ja lasteaedades ei hakataks juba maast-madalast laste ajusid homoteemadega loputama,” lisas Helme.

Geifestivali Tallinn Pride üritusi korraldati aastatel 2004-2007. Toona tõid need kaasa rongkäigus osalejate ja konservatiivselt meelestatud inimeste kokkupõrkeid. Samas viimane, aastal 2007 toimunud geiparaad möödus pealinna politseile rahulikult, tabati vaid üks agressiivne korrarikkuja.

“Oleme arvestanud, et kõigil ei pruugi säärane meelsuse avaldamine meeldida, kuid meie teeme omalt poolt kõik, et üritus mööduks igaühe jaoks turvaliselt,” lubas Delfile kesklinna politsei jaoskonna juht Kaido Saarniit.

Saarniit lisas, et peale kümnete politseinike ja turvameeste aitavad 8. juuli paraadil silma peal hoida ka mitukümmend kaamerat.

UU