Mart Helme plaan teostub: piiritara ehitus kogub hoogu

Eesti,
- Updated
Piiritara

Endise siseministri Mart Helme plaanid teostuvad – Eesti kagunurgas tänavu alanud idapiiri ehitusel on esimese nelja kuuga jõutud üles panna umbes kilomeetri jagu uut piiritara ning ka detsembris käib piirialal maastiku ümberkujundamine, et muuta piir iga ilmaga hõlpsalt juurdepääsetavaks, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

“Esimesel etapil kulgeb ehitus hoogsalt, tegelikult on juba rohkem kui pooled juurdepääsuteed valmis,” rääkis politsei- ja piirivalveameti piirivalveosakonna juht Egert Belitšev. “Kui räägime piiri ehitamisest piiriribal, siis on ehitatud kilomeeter aeda. Tervikuna käivad praegu tööd kaheksal kilomeetril, kus rajatakse patrullteed ja kaevatakse trasse. Ehitus on ajagraafikus.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti idapiiri ehitus avati sümboolselt tänavu 27. juulil Eesti, Vene ja Läti riigipiiride kolmikpunktis, kust ehitamine järkjärgult põhjaranniku poole liigub. Esimese riigihankega valmib praegu käsil olev 23,5 kilomeetrit piiritaristut ning järgmine ehitushange on ettevalmistamisel. “Teine hange on juba käimas, protsess on poole peal,” ütles Belitšev. “Meil on ettevõtted olemas, kes hankele kvalifitseerunud. Nüüd tutvuvad nad projektdokumentatsiooniga, mille pealt nad saavad teha pakkumise.”

Juhul kui riigihange vaidlustesse ei takerdu, on järgmise, 39,5 kilomeetri pikkuse piiririba ehitaja järgmisel aastal Belitševi sõnul teada. “Oleme planeerinud kogu piiri rajamise etapiviisiliselt, et ehitajal oleks tööfront ees ja tegevus järjepidev,” lisas ta.

Reedel tegi idapiirile tutvumisvisiidi vähem kui kuu aega tagasi ametisse astunud siseminister Alar Laneman (EKRE), kes tunnistas, et eelkõige on see sõit talle, endisele kõrgele kaitseväelasele, õppereis. “Üldpilt oli mulle teada, aga üllatas natuke komplekssus, probleemide mitmetahulisus, mida ma siin piiril nägin,” sõnas Laneman. “Kõik sisulised nüansid on uudsed, sest piirivalve valdkond ei ole mulle nii lähedalt kunagi tuttav olnud.”

Kagupiiri taristu esimese ehitusetapi töid teevad kahasse AS Merko Ehitus Eesti ja AS GRK Infra. Esimese etapi maksumus on suurusjärgus 20 miljonit eurot. Eesti-Vene maismaapiir on ligi 136 kilomeetrit pikk, millest 101 kilomeetrit kulgeb läbi soode. Järvepiir Peipsil on 124,2 kilomeetrit pikk ning Narva jõel on piiri 76,4 kilomeetrit.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused