Mart Helme pooldab peaprokurörile ühekordset ametiaega. Isegi Lavly Perlingul on raske vastu vaielda

Eesti,
- Updated
©Scanpix.

Riigi peaprokuröri ja teiste poliitikute määratavate tippametnike ühekordne ametiaeg kasvataks nende sõltumatust, tõdesid Äripäevaga suhelnud poliitikud, endine peaprokurör Norman Aas ja ka kahtluste keskele sattunud praegune riigi peaprokurör Lavly Perling.

See vähendaks spekulatsioone kallutuse kohta, kuid teisalt tuleb anda ametkonna juhile ka piisavalt aega suurte muudatuste läbiviimiseks, kirjutas Äripäev, kes süüdistas prokuratuuri Keskerakonnale või nendega seotud inimestele soodsate otsuste tegemises oma esimese ametiaja lõpus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE esimees, siseminister Mart Helme ütles Äripäevale, et Keskerakond, peaprokurör ja prokuratuur peavad need kahtlustused väga veenvalt ümber lükkama, vastasel juhul on tegemist äärmiselt skandaalse olukorraga.

Mis puudutab peaprokuröri ametiaega, siis see võiks Helme sõnul olla ühekordne, aga pikem, kuigi ka viis aastat on täiesti piisav. Igatahes ei saa nad olla igavesed.

Ka Lavly Perling, kes Äripäeva süüdistused tagasi lükkas ütles ajalehele, et ametiaja piiramisele on raske vastu vaielda, aga see ühekordne ametiaeg võiks tema arvates olla pikem kui viis aastat. Tema enda ametiaeg lõppeb sügisel.

Praegu nimetatakse peaprokurör ametisse viieks aastaks ning ta saab ametis olla kaks ametiaega.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused