Mart Helme pooldab peaprokurörile ühekordset ametiaega. Isegi Lavly Perlingul on raske vastu vaielda

Lavly Perlingu ametiaja lõpuni on poolteist kuud.

Riigi peaprokuröri ja teiste poliitikute määratavate tippametnike ühekordne ametiaeg kasvataks nende sõltumatust, tõdesid Äripäevaga suhelnud poliitikud, endine peaprokurör Norman Aas ja ka kahtluste keskele sattunud praegune riigi peaprokurör Lavly Perling.

See vähendaks spekulatsioone kallutuse kohta, kuid teisalt tuleb anda ametkonna juhile ka piisavalt aega suurte muudatuste läbiviimiseks, kirjutas Äripäev, kes süüdistas prokuratuuri Keskerakonnale või nendega seotud inimestele soodsate otsuste tegemises oma esimese ametiaja lõpus.

EKRE esimees, siseminister Mart Helme ütles Äripäevale, et Keskerakond, peaprokurör ja prokuratuur peavad need kahtlustused väga veenvalt ümber lükkama, vastasel juhul on tegemist äärmiselt skandaalse olukorraga.

Mis puudutab peaprokuröri ametiaega, siis see võiks Helme sõnul olla ühekordne, aga pikem, kuigi ka viis aastat on täiesti piisav. Igatahes ei saa nad olla igavesed.

Ka Lavly Perling, kes Äripäeva süüdistused tagasi lükkas ütles ajalehele, et ametiaja piiramisele on raske vastu vaielda, aga see ühekordne ametiaeg võiks tema arvates olla pikem kui viis aastat. Tema enda ametiaeg lõppeb sügisel.

Praegu nimetatakse peaprokurör ametisse viieks aastaks ning ta saab ametis olla kaks ametiaega.

Kommentaarid