Mart Helme pöördumine: ärge minge kaasa provokatsioonidega!

Eesti,
- Updated
©Karli Saul/Scanpix
EKRE esimees Mart Helme

EKRE esimees Mart Helme saatis erakonna liikmetele ja toetajatele pöördumise, milles kutsub üles säilitama külma närvi ja mitte minema kaasa erakonna laimamiseks mõeldud provokatsioonidega.

Uued Uudised avaldab pöördumise täismahus:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Head erakonna liikmed ja toetajad!

Pöördun teie poole hoiatusega, et poliitiliste vastaste provokatsioonid meie erakonna laimamiseks võivad jätkuda.

Oleme korduvalt näinud sotsiaalmeedias räigeid ähvardusi, mida postitatakse justkui meie toetajate poolt, kuid lähemal uurimisel osutuvad need mõne teise erakonna aktivistideks.

Näeme hüsteeria õhutamist lugudega, kuidas väidetavalt meie sümboolikaga varustatud isikud ründavad tänaval võõrpäritolu inimesi, samas pole võimalik kindlaks teha, kes ründajad tegelikult olid ja kas rünnakud üldse aset leidsid.

26. novembri meeleavaldusel Indrek Tarandi korraldatud intsident on selliste provokatsioonide loogilises reas. Näeme, kuidas emotsionaalsete pingete kruvimine on jõudnud punktini, kus kõlavad üleskutsed summutada tavapärane poliitiline debatt. Näeme neis ohtu meie demokraatiale ja vabadusele.

Meil on alust arvata, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vaateid, loosungeid, sümboolikat ja muud meiega seonduvat võidakse pahatahtlike ässitajate poolt ära kasutada provokatiivsel eesmärgil. Taoliste provokatsioonide eesmärk on selge: ühe rahvusliku ja iseseisvusmeelse poliitilise partei tasalülitamine enne Riigikogu valimisi. Kui see peaks õnnestuma, on Eestis taas edukalt kehtima pandud vaikiv ajastu!

Kutsume oma liikmeid, toetajaid ja avalikkust provokatsioonidega mitte kaasa minema, sellised juhtumid foto või videokaameraga fikseerima ning teavitama kohe politseid. Samuti palume informeerida erakonda. Kõigil taolistel juhtumitel tuleb hoiduda ennatlikest järeldustest ja hinnangutest niikaua, kuni pole välja selgitatud osaliste isik ja motiivid.

Juhime tähelepanu ka sellele, et praeguses pingestunud rahvusvahelises olukorras on võimalik, et ühiskondlikku konflikti üritab eskaleerida mõni vaenuliku riigi eriteenistus.

Kinnitame, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei lase radikaalsete vasakpoolsete välja töötatud Antifa taktikatel nurjata oma poliitilist tegevust. Võitlus käib Eesti eest!

Säilitagem rahu ja külma närvi!

Mart Helme

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused