Mart Helme: president Kaljulaidi lihtsameelsus kahjustab Eesti julgeolekut

Eesti,
- Updated
kaljalaid helme

President Kersti Kaljulaidi kommentaar ERR-ile pärast Manchesteri terrorirünnakut kahjustab Eesti julgeolekut ning näitab, et Eesti rahval on põhjust riigipea lihtsameelse mõttemaailma pärast tõsist muret tunda, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Esiteks pole õige Kaljulaidi väide, et Eesti on rangelt ilmalik riik.1 Riigikirikut meil ei ole, kuid nõukogude propaganda kiuste on Eesti jätkuvalt kristliku tsivilisatsiooni osa. Eestis elab vähemalt 200 000 end kristlaseks pidavat inimest,“ osutab Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui Kaljulaid väidab, et oma väidetava ilmalikkuse tõttu ei peaks me terrorismi pärast ülearu muretsema, siis on see inimeste eksitamine. Ilmalikkus mitte ei hoia ära, vaid, vastupidi, suurendab võimalust, et ka meie riik saab islamiterrorismi sihtmärgiks. Islamisti eesmärk on uskmatu oma usku pöörata või maha lüüa. Usuleigus meid islamist ei päästa. Rootsi on salliv ja ilmalik, aga ikka sõidavad veoautod rahva sekka,” ütles Helme.

„Ka ei maksa arvata, et usuleigus hoiab ära islamistlike kogukondade tekke, kui meie riigi elatustase tõuseb ja Euroopa Liit surub meile peale avatud uste poliitikat. Hakkame nägema, kuidas tulevad mošeed, loomade halal-tapmised, näokatted, kohustus palvetada viis korda päevas, kohustus arvestada moslemite pühadega ja viimaks vältimatult ka islamiterrorism.“

Helme sõnul on kõige ohtlikum Kaljulaidi seisukoht, mille kohaselt olevat viljatu igasugune arutelu teemal, kas kedagi mingisuguste kriteeriumite alusel lubada Euroopas liikuda või mitte. “Sellega ütleb Kaljulaid sisuliselt seda, et Eestil ei ole ega peagi olema otsustusõigust küsimuses, keda me oma maale elama laseme. See ei ole iseseisva riigi, vaid Brüsseli asehalduri seisukoht.“

Helme sõnul on islamiterrorismi ärahoidmiseks Eestis ainult üks tee, kui Euroopa eliit ei soovi kontrollida Euroopa piire. „Selleks on piirikontrolli taastamine Eesti maismaapiiril, lennujaamas kui ka sadamates,“ ütles Helme.

UU


Allikad:

1. Kaljulaid: Eesti on rangelt ilmalik riik ja see aitab turvalisusele kaasa. ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused