Mart Helme: Riho Terrase seisukohad tõstatavad küsimuse tema sobivusest kaitseväe juhatajaks

Eesti,
- Updated

Konservatiivse Rahvaerakonna esimees ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Mart Helme soovitab kaitseväe juhataja Riho Terrasel kaaluda sobivust oma ametisse.

„Kaitseväe juhataja ei tohi seaduse järgi poliitikasse sekkuda. Selle põhimõtte vastu on Riho Terras korduvalt eksinud. Veelgi skandaalsem on, et Terras ei ole tuttav põhiseaduses sätestatud Eesti riigi eesmärgiga, milleks on rahvuse ja kultuuri säilimine läbi aegade,“ ütles Helme.

„Terrase eelmisel nädalal Eesti Päevalehele väljendatud seisukoht, et Eesti riik ei peaks defineerima ennast keele ja kultuuri järgi, on põhiseadusega selges vastuolus. Kõrge riigiametniku, eriti kaitsevägede ülemjuhataja suust kõlab selline avaldus pehmelt öeldes ootamatult.“

Helme tuletab meelde, et Terras on üritanud poliitikasse sekkuda varemgi, esinedes samuti rahvusriigi ideed kahtluse alla seadvate seisukohtadega.

„Eelmisel aastal rändekriisi alguses rooskas kaitseväe juhataja Eesti inimesi väidetava võõraviha eest. Võõravihas süüdistamine on multikulti-aktivistide lemmiktaktika immigratsioonivastaste rahvuslaste sildistamisel. Terrase kaasajooksmisele vasakpoolse poliitilise propagandaga ei tohiks läbi sõrmede vaadata.“

Helme sõnul tõstatavad Terrase seisukohad küsimuse tema sobivusest oma ametikohale.

„Arvestades korralagedust laevastikus ja lünki Eesti kaitsevõimes, peaks kaitseväe juhataja keskenduma probleemide lahendamisele oma haldusalas. Kui on kiusatus kaasa lüüa poliitikas, tuleks oma ametikoht vabastada seadusest rohkem lugu pidavamale isikule ja kandideerida valimistel näiteks sotside nimekirjas,“ ütles Helme.

UU

FOTO: SANDER ILVEST/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused