Mart Helme Riigikogus rändepaktist: kui õhk valedest mustaks läheks, oleksime praegu siin pimedas

Eesti,
©UU
Mart Helme

EKRE esimees Mart Helme pidas esmaspäeval Riigikogus tulise kõne, mille Uued Uudised siinkohal ka vahendavad.

“Ma alustaksin kõigepealt sellest, et ma lükkan ümber mõnede eelkõnelejate seisukohti, väiteid, inkriminatsioone. Kõigepealt see väide, et avalduse vastu hääletamine lükkab selle tagasi valitsusse, et see on justkui avalduse toetamine ja rohelise tule avamine Marrakechi lepingule allakirjutamiseks. Ei vasta tõele! Kui me kiidame ta siin heaks, siis läheb see Marrakechi ju niikuinii – kui me saadame selle valitsusse, siis on Isamaal võimalik näidata oma selgroogu. Ja kui valitsus läheb selle peale lõhki, siis läheb – siis tuleb valitsus, kes on üksmeelselt kas poolt või vastu. Siis on selge seisukoht, aga mitte nii nagu praegu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimene eelkõneleja Keskerakonna fraktsiooni poolt inkrimineeris meile süüdistuse, nagu me oleksime meeleavaldusel heaks kiitnud ja algatanud vägivallatsemise. Vaadake, sõbrad! Kui üks tuntud skandalist ei allu korraldajate nõudmistele, rebib käest ära mikrofoni, keeldub andmast seda korraldajale või turvatöötajatele, siis kehtib vanasõna “kes ei taha kuulda võtta, see peab tunda saama”. Ja saigi tunda, talt võeti mikrofon ära ja ta kihutati minema. See, et ta selle peale kukkus…  Juhtub. Vaadake neid videosid.

Sotsid on alati tüli norinud

Ma kirjutasin praegu muide – lugege Delfis – ka artikli, kus ma meenutan 1930. aastaid, kui sotsiaaldemokraadid olid need, kes vapside üritustel käisid tüli norimas ja kellel olid selleks vastavad löömameeste brigaadid. Kas nüüd on siis sama lugu? Ja kas nüüd lõpeb siis samuti sellega, et ühel hetkel tuleb vaikiv ajastu? Sellepärast, et see võim, kes praegu on, kardab oma tuleviku pärast. See asi on palju teravam, kui te siin, sõbrad, ette kujutate. See tuhatkond inimest, kes täna oli maja ees, on murdosa võrreldes nendega, kes on rahulolematud tegelikult üle kogu Eesti. Ja te peaksite sellest endale aru andma. Sest Marrakechi leping on inimesi ärritanud.

Ja nüüd põhilise juurde, miks ma üldse sõna võtan. Põhiline on see, et meile on täna valetatud siin Riigikogu saalis nii palju, et kui valedest õhk mustaks läheks, siis me oleksime praegu kottpimedas. Alates sellest, et see ei ole siduv. Kuulge, sõbrad, keda te idioodiks peate? Te arvate, et me oleme kõik siin kirjaoskamatud ja ei oska ka võõrkeeli? Oleme kirjaoskajad, oskame võõrkeeli, isegi inglisekeelsest tekstist saame aru täiesti. Oleme võimelised lugema ka teisi ÜRO ametlikke töökeeli.

Paktis on kirjas ka tähtajad

Nii et ärge tulge meile ajama sellist pläma – vabandust, et ma sellist sõna kasutan! –, et see ei ole siduv. Vähe sellest. Selle lepinguga – ja see on leping, see ei ole mingi ränderaamistik, jumal hoidku, sotside juhitud Välisministeerium on mingisuguse 5. klassi õpilase tasemel tõlke teinud ja eufemismidega kostitades valetab avalikkusele –, selle lepinguga kaasneb ka sisuliselt ju juhis, rakendusakt, mis sedastab selgelt: aastaks 2030 peavad liituvad riigid olema rändepaktis kirjapandu ellu viinud. Kui te soovite seda näha, siis tehke lahti paari päeva tagused Uued Uudised, meie erakonna uudisteportaal, ja lugege sealt mustvalgel. Me oleme võtnud selle ÜRO vastavatest dokumentidest. Lugege. Ja kui te seda ei usu, siis võtke see uuesti lahti ka ÜRO ametlikest dokumentidest.

Nüüd paktist endast. Pakt sätestab ju väga selgelt muu hulgas meelsuskontrolli, mis peab olema suunatud rändemigratsiooni ja rassismi vastase seadusandluse ja meelsuse kontrolli kehtestamiseks. See on just nagu mitte midagi? Aga see on see, mille vastu me protestime – selle vastu, et keegi püüab kedagi suukorvistada.

Kas te saate, inimesed, aru, siin minu vasakul käel, et maailmas on natuke üle miljoni eestlase ja 7,5 miljardit inimest? Aafrikas on juba miljardi inimese. Mis te arvate, et meie siin suudame kõik need hädasolijad ära majutada? Ei suuda. Ja ei peagi suutma, sest meil on endal hädasid siin oi kui palju! Meil on puuetega inimesi, meil on vaeseid, meil on üksikemasid, meil on mida kõike. Meie inimesed on ära läinud Soomes Kalevipoegadena vorstiviilu teenima. Me tahaksime, et need inimesed tuleksid meile meie tööjõupõuda leevendama, aga mitte need kõrgelt haritud IT-spetsialistid kusagilt Aafrika džunglist. Neid inimesi massiliselt meile siia vaja ei ole.

Mitte EKRE ei hirmuta, vaid pakti pooldajad

Kes räägib hirmutamisest? Aga hirmutamisest räägivad kõik need, kes tahavad seda pakti läbi suruda. Mis hirmutamine see on, et me jääme liitlastest ilma? Kas Poola ja Ameerika Ühendriigid ei ole meie liitlased, kas Austraalia ei ole demokraatlik, sealjuures liberaalne demokraatlik riik? On küll. Miks te valetate jälle? Miks te petate ja hirmutate inimesi? Need riigid on meie liitlased ja ei kao mitte kusagile, täpselt niisamuti nagu ei kao meie liitlaste hulgast ka Saksamaa või Prantsusmaa, kui me ütleme sellele paktile ei. See on hirmutamine!

Täpselt samuti nagu need jutud – aga kus need pagulased on, 2015. aastast alates EKRE hirmutab inimesi pagulastega, aga neid ei ole ju. On, sõbrad. Kümned tuhanded ukrainlased, kes on Eestisse tulnud, on ka pagulased. Need tuhanded üliõpilased, kellest suur osa ei kvalifitseeru üliõpilaseks – võin seda oma kogemusest kinnitada, kellest üks muide läks möödunud nädalal kätega kallale oma õppejõule –, ka need on pagulased, ka need on immigrandid, ka need on need inimesed, keda meil tegelikult ei ole siia vaja, kes koormavad meie sotsiaalhoolekande süsteemi ja kes tekitavad probleeme. Nii et, sõbrad, kõigepealt lõpetage oma tülgastav valelik vasakliberaalne propaganda ja siis räägime avatud tasakaalustatud diskussioonist, mida te nende valedega tegelikult kogu aeg maha surute, teise kanalisse lükkate ja, nagu täna provokatsioonist näeme, fookust sellelt teemalt ära nihutada püüate.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused