Mart Helme: riigireeturite ennetähtaegne vabastamine kohtute poolt pole mitte juriidiline, vaid poliitiline otsus

Eesti,
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme.

EKRE liider ja siseminister Mart Helme kritiseerib teravalt riigireetmises süüdi mõistetud kurjategijate vabastamist kohtute otsustega enne karistusaja lõppu.

“Me näeme järjekordselt, kuidas justiitssüsteem tegeleb poliitikaga: riigireeturite ennetähtaegse vabastamise puhul pole tegu mitte juriidilise, vaid poliitilise otsusega, ükskõik kuidas seda ka ei põhjendataks ja kes või mis selle taga ka poleks,” sõnas Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siseministri sõnul on riigireeturitele andestamine eriti ohtlik ja kahetsusväärne otsus. “Sellega edastatakse sõnum, et riigireetmine on tegu, mille eest seesama riik andestab, ja see arusaam ergutab uusi potentsiaalseid riigireetureid reetmise teele minema,” hoiatab Mart Helme.

Teatavasti otsustas Tartu Maakohus sel nädalal vabastada enne karistusaja lõppu ühe kuulsaima riigireeturi Hermann Simmi, kes andis pikkade aegade jooksul Venemaale Eesti riigi kohta käivat salajast infot. Vabastamist on toetanud ka prokuratuur.

Järgmisel nädala kaalub Viru Maakohus teise riigireetmise eest süüdi mõistetu, Vene luureteenistuse FSB kasuks töötamise eest neljaks aastaks vangi mõistetud Aleksei Vassiljevi enne tähtaega vabastamist.

Kommentaarid

6 commentsOn Mart Helme: riigireeturite ennetähtaegne vabastamine kohtute poolt pole mitte juriidiline, vaid poliitiline otsus

 • Avatar

  KUIDAS see võimalik on? Kuidas kohtusüsteemid käituvad nagu oleks tegemist hoopis teise riigiga, ning veel seejuures illustreerides et seadused ei ole järgimiseks, ning sõltub pigem et kes on see kes kohtupingis on? Kelle mõju all on siis kohtusüsteem? Vaevalt et kohus iseseisev ja erapooletu on.

 • Avatar

  Lihtsalt niisama möödaminnes öeldud: Riigireetur Viktor Kingissepp lasti maha.

 • Avatar

  Veel üks küsimus rumalalt,kes riiki juhib kas parlament,valitsus või mingi ametnikunäru?

 • Avatar

  Kohtutes töötavadki riigireeturid 😀

 • Avatar

  Palun selgitage rumalale,et kes või milline organisatsioon neid otsuseid vastu võtab?

  • Avatar

   Toomas
   Olles ise asjaga kokku puutunud, saan öelda, et ennetähtaegne vabastamine on ainuisikuliselt kohtuniku määrata, seda vaatamata prokuratuuri, vangla või kellegi teise pooldavale või eitavale arvamusele.
   See, et see tibinast kohtunik viitab justkui seaduse ühetaolisusele kõikide suhtes,on puhas jama.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused