Mart Helme: Rõivas peaks tulema riigikogu pulti ja vabandama kogu parlamendi ees

Taavi Rõivas, Luisa RõivasTaavi Rõivas, Luisa Rõivas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni liikme, EKRE esimehe Mart Helme sõnul näitab endise peaministri, riigikogu aseesimehe Taavi Rõivase (Reformierakond) ahistamisskandaal EAS-i reisil Malaisias laiemat probleemi taoliste reiside korraldamisel. Samuti soovib Helme, et Rõivas vabandaks riigikogu ees.

EKRE juht märkis, et küsimus ei ole ainult riigikogu aseesimehes, vaid kogu süsteemis. “Kuidas ikkagi moodustatakse need delegatsioonid, mis kuskile sõidavad, kes on delegatsioonide juhid, kuidas on päevakord kokku pandud. Mina pikaajalise riigiametnikuna tean, et minul küll ei olnud aega komandeeringutes baarides tolgendada ja kedagi ahistada,” ütles Helme Delfile.

“Küsimus on selles, kes paneb paika päevakorra ja delegatsioonid. See on meie ühine raha, mida seal kasutatakse. EAS pole mingisugune kommertsüritus,” sõnas Helme. “Minu arvates peaks ta praegu vabandama mitte ainult asjaosaliste ja perekonna ees, nagu ta on teinud, vaid ka riigikogu ees. Ta peaks tulema riigikogu pulti ja vabandama, sest ta on ikkagi asespiiker ja ta on ka riigikogu mainet määrinud,” märkis Mart Helme.

Kommentaarid