Mart Helme: sõjaväeluure endised funktsioonid tuleb taastada!

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Mart Helme Riigikogus

Eestis tuleb taastada sõjaväeluure endised funktsioonid ning hakata rakendama teisest rahvusest kõrgete riigiametnike töölevõtmisel rangemat kontrolli, leiab Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Mart Helme.

Helme sõnul on riigireeturite Deniss Metsavase ja tema isa juhtum pikajalise vale poliitika tagajärg. “President Ilvese ajal hakati poliitkorrektselt näitama, et meil venelasi ei diskrimineerita ja neile on avatud tee kõrgetele kohtadele riigiametis,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Samuti maksab valusalt kätte kapoga “konkureerinud” eriteenistuse – sõjaväeluure – häbiväärne laialiaatmine Reformierakonna juhtimisel 2008. aastal. Kui tänane sõjaväeluure on pandud tegelema peamiselt Venemaa sõjaväelise tegevuse monitoorimisega, siis veel kümme aastat tagasi oli sõjaväeluure kapo ja teabeameti kõrval kolmas luureasutus, kel oli muu hulgas õigus teostada jälituse eritoiminguid. Sõjaväeluure hoiatas ette nii 2007. aasta rahutuste kui ka Hermann Simmi eest. Pärast sõjaväeluure kohitsemist on Kreml saanud varasemast jõulisemalt arendada välja oma luurajate võrgustikku ning sokutanud oma agente nii ministeriumitesse, erakondadesse kui julgeolekuorganitesse.”

Helme sõnul on kuritegelik vaadata mööda viiendast kolonnist Eestis. “Kaitseminister Jüri Luige hiljutised sõnad, et rahvusel ei ole tabatud riigireeturite puhul midagi pistmist, näitavad, et jätkuvalt elatakse eituses. Selle asemel, et Kremli loodud vähkkasvajaga võidelda, jahivad meie praegused julgeolekutöötajad saja-aastaseid Sinimägede veterane ja olematuid natse. Reetur Metsavase vahelevõtmine ei olnud suure tõenäosusega mitte Eesti eriteenistuste, vaid meie liitlaste teene.”

Helme sõnul ei saa Eesti jääda lootma ainult liitlaste luureinfole. “Esiteks peaksid meie riigiametid rakendama senisest rangemat kontrolli vastutavale riiklikule ametikohale pääsenud võõrpäritolu kodanike suhtes. Sõjaväeluurest peaks kapo ja teabeameti kõrval saama taas jälitusasutus. Ühelt poolt raskendame sellega idanaabri süstemaatilist värbamis- ja õõnestustööd. Teisalt on vajalik, et luureasutused teostaksid teineteise suhtes ristkontrolli. Meenutame, et riigireetureid on tulnud ka kapo ridadest.”

UU

LOE LISAKS

Riigivõim üritab reetmise teha üksikjuhtumiks, mida oli võimatu ette näha ja mis ei puuduta venelaste lojaalsust

Roland Tõnisson: etnilisest puhastusest ja suitsiidsest rahvastikupoliitikast

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused