Mart Helme: Tallinna Sadama börsile viimiseks puudub vajadus

Eesti,
- Updated
©U-Pluss
Mart Helme

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei toeta täna riigikogus esimese lugemise läbinud muudatusettepanekut transpordi arengukavas, millega nähakse ette Tallinna Sadama vähemusosaluse börsileviimist.

„Me ei ole nõus sellega, et valitsus on otsustanud meie ühisest kuldmune munevast hanest praadi teha. Tallinna Sadama börsile viimiseks puudub igasugune vajadus. Tallinna Sadam kandis eelmisel aastal dividendidena riigieelarvesse 48 miljonit eurot, millele lisandus tulumaksukulu 12 miljonit eurot. On selge, et Tallinna Sadama aktsiate müügiplaani tiivustab vasakvalitsuse plaan kasutada raha riigieelarve aukude lappimiseks,“ ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Peale selle kaasneb riigiettevõtte müügiga ka turvarisk. Lühiajalise rahalise kasu eesmärgil võib elutähtis strateegiline ettevõte sattuda kasvõi osaliselt võõrriikide poolt kontrollitava kapitali kätte. Valitsuse plaan avab meid majandusšantaažile ja ohustab meie julgeolekut.“

Helme sõnul tähendab Tallinna Sadama kolmandiku aktsiate börsileviimine muu hulgas seda, et riik peab end omanikuna taandama teiste aktsionäridega samasse inforuumi. „See tähendab, et enam ei ole valitsusel eelisõigust näiteks nõukogu materjalidele ja pikaajalistele finantsprognoosidele. Samuti ei saa sadama haldusala minister küsida mingit muud avalikkusele mittekättesaadavat infot.“

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused