Mart Helme Tarandi vale kohta: “See on ilmselgelt EÜS-laste koordineeritud inforünnak”

Eesti,
Mart Helme

Siseminister Mart Helme (EKRE) lükkab tagasi tema kohta Indrek Tarandi poolt lendu lastud ja hiljem Toomas Hendrik Ilvese poolt korratud alusetud süüdistused 500 000 krooni mittesihipärases kasutamises ning ütleb, et tema isiklikult suursaadikuna töötades rahaasjadega üldse ei tegelenud.

Helme kordas ERR-ile juba varemöeldud, et kõik need jutud on valed: „Ilvese kohta ma võin öelda, et juba see on vale, et ta kutsus mind tagasi. Ta ei kutsunud mind tagasi. Vastupidi, minu Moskvas oleku aega pikendati paari kuu võrra ja pärast Moskvat tulin ma asekantsleriks ja töötasin umbes aasta Ilvesega koos välisministeeriumis, nii et jutud minu tagasikutsumisest on juba iseenesest vale.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mis puudutab rahaasju, siis kõik rahad käisid eelnevalt läbi välisministeeriumi raamatupidamisest ja saatkonna raamatupidamisest. Need vaatasid üle omakorda veel inimesed, kes tegelesid konkreetselt seal kas personaliküsimuste ehk palkadega või siis mingisuguste haldusküsimustega, millede hulka kuulusid ka siis ehitus ja inventari muretsemised. Helme isiklikult rahaasjadega üldse ei tegelenud.

Helme lisas, et see on ilmselgelt EÜS-laste poolt koordineeritud inforünnak: „Praegu kuuluvad nad sotsiaaldemokraatlikku erakonda, nii et see kõik on vale ja laim ja ma lükkan kategooriliselt kõik need veerandsada aastat tagasi toimunud sündmustel just nagu põhinevad süüdistused tagasi.“

Küsimusele, kas ta kohtusse ei kavatse pöörduda, et oma au ja väärikust kaitsta, vatsas Helme, et seda kirbutsirkust ta meediale pakkuma ei hakka.

Helme: „No ma pean nõu siin inimestega, mida nad soovitavad, aga ma siin Vargamäe Andrese moodi igipõliselt kohtuuksi kulutama küll ei suvatse hakata, et avalikkusele näitemänge ja igasugust lõbustust teha.“

Samas märkis ta, et tal hakkab villand saama: „Ma olen nii mitu korda aastate jooksul, küll presidendi valimiste kampaania ajal, küll riigikogu valimiste kampaania ajal, küll muidu, kõiki neid süüdistusi ümber lükanud ja ma ütlen ühte asja – erinevalt nendest, on minul olemas dokumendid, mis tõestavad minu sissetulekuid, minu pangalaenusid, minu igasuguseid muid kohustusi. Neil ei ole peale jutu mitte midagi.“

Oma puhkust ta sel jamal segada ei lase.

ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused