Mart Helme teeb ettepaneku karmistada liiklusmõrvarite karistusi

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Helme

Siseminister Mart Helme kavatseb teha valitsusele ettepaneku oluliselt karmistada karistusi joobes juhtidele, kes on põhjustanud hukkunutega liiklusõnnetuse.

Helme ettepaneku kohaselt tuleks karistusseadustikus ühtlustada karistused paragrahvis 113 sätestatud tapmise ning paragrahvis 422 sätestatud süütegude korral, kus sõidukijuht on joobeseisundis põhjustanud inimese surma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Liiklusmõrvareid tuleb hakata karistama samadel alustel nagu teisi kurjategijaid, kes on pannud toime tapmise,” ütles Helme.

“Praegune seadus võimaldab mõista tapmise eest 6-15-aastase vangistuse, kuid inimese surnuks sõitnud joobes juht pääseb 3-12-aastase vangistusega. Ometi on tegu samasisulise süütegudega, mis väärivad samasisulist karistust. Karistusi tuleb ühtlustada.”

Samuti peaks ministri sõnul kaaluma karistusmäärade tõstmist joobeseisundis juhtimise korral. „Karistuse määra esmakordselt joobeseisundis juhtimise puhul tuleks tõsta kolmelt aastalt neljale aastale ning minimaalseks vangistuse ajaks näha ette üks aasta. Lisaks peaks mõtlema, kas juba esmakordsel isiku karistamisel tuleks lisakaristusena kohaldada juhtimisõiguse äravõtmist,“ ütles Helme.

Kavas on kaaluda ka täiendavate rehabilitatsiooniprogrammide rakendamist.

„Nädalavahetusel joobes juhtimise tõttu toimunud õnnetus on väga kahetsusväärne ja äärmiselt kurb. Avaldan hukkunute lähedastele kaastunnet,“ ütles minister.

UU

 

8 commentsOn Mart Helme teeb ettepaneku karmistada liiklusmõrvarite karistusi

 • Avatar
  Karmistame karistusi?

  See on asendustegevus!

 • Avatar

  Väsinud ühiskonna sündroom.Nii nõuka ajal kui nüüd.kuidas väljuda,ühiskonna algharidus ja tõed korda,esmalt ette võtta oravakesed ja sotsiaalsed demokraadid,ka muud petised ja kelmid.meil siberit pole ,panna sibiroodu peale karistuse kandmist ja enda kulul istumist,ehk siis algõpetuse omandamist inimeseks olemisel.n

 • Avatar

  Alkohol + rool = nulltolerants. Lihtne.
  Purjus roolis = auto konfiskeerimine ja füüsiline hävitamine – siis mõtlevad ka “laenajad”.
  Eriti mõjub see sellistele “bemmi/bemari” vendadele.

 • Avatar
  vk.com/prooton

  Lubage mul väljendada oma seisukohta. See on naeruväärne. Tehke mida te teete, aga täitke põhilubadusi. Praegu on see nagu kunagise kõigile lubatud võrri jalagasõtkumine. Absoluutgne pettumus.

 • Avatar
  Leo Viller

  Nagu lp Roomet Feigenbaum kirjutab – joobnu eemaldada autoroolist elu lõpuni. Ainult et seda põhimõtet võiks natuke täiendada – kui tabatakse roolist edaspidi kasvõi purukainena, siis on järelikult selle auto varastanud, millele järgneb auto konfiskeerimine ja varguse eest mõneks aastaks istumaminek. Konfiskeerida tuleb ka siis, kui mõni ” sõber ” on autot laenanud. Aga kui taoline tegelane on auto ärandanud, noh, siis on isegi vast mõnele sotsile selge, et tahab autot kasutada terroristlikul eesmärgil, kõigi sellest tulenevate tagajärgedega

 • Avatar

  Nii. Jõudis kohale. Usun, et härra Mart Helme ei ole nii rumal ja saab isegi aru kõigest sellest mis ma enne kirjutasin. Järelikult on tegu populistliku avaldusega kurvast sündmusest poliitilise kasu lõikamise eesmärgil. Hinnangu annab igaüks ise.

 • Avatar

  Mul on ka väga kahju nendest naistest aga vinti ei maksa sellegipoolest üle keerata. Esmakordsel näiduga juhul (mitte kannatanutega avarii vaid lihtsalt reid või peatamine) kohe aastaks pokri ja juhtimisõigus ka ära? Palun vabandust aga see lihtsalt ei ole mõistlik mitte ühegi nurga alt. Esmakordseid võib kiusata trahvi või koolituste või mingi muude ebameeldivustega. Sealt peaks ikka tee tagasi vastutustundliku käitumise juurde olema. See kui inimesel töövahend ära võetakse ja elu täiega perse keeratakse *pisiasja* pärast ei ole õige ega õiglane ja tekitab tervele ühiskonnale olulisemalt suuremat kulu ja kahju.
  Mõõdik võib jääknähtu näidata isegi kui enesetunne ütleb, et kaine mis kaine. Alati ei ole ka alkomeetrit käepärast (ja ei pruugi ka politsei omaga sama näitu anda). Mõnel on koguaeg kerge promill veres (seedimise iseärasus). Asjaolusid teisigi kus kerge näiduga rooli istumine on mõistetav. Lisaks on palju igasugu teisi seisundeid milles inimene on hulka ebaadekvaadsem aga samas võib rahulikult sõidukit juhtida. Näiteks unisus. Raevuhoog. Südame rütmihäired. Iiveldus. Rasedus. Palavik. Skisofreenia või muu vaimuhaigus.
  Siin peaks mõtlema mingeid muid lahendusi.

 • Avatar
  JAANUS LUMISTE

  Mina olin EKRE valija. Kui see ei ole populism, mida erakonna esimees taotleb, siis mis see on? Tõesti probleem on olemas, kuid pakkuda lahendusena ainult “hukkamist” on nõme. Piisavalt jätkub meil poliitikuid kes ohivad ja lubavad enamuse rahvast kriminaalideks tunnistada ja istuma panna. EKRE esimehest ootaksin natukene midagi enamat kui laiamist koos teiste poliitikutega, kes on parasjagu täna isasem. Samas olen arvamusel, et sellist kahju erakonnale kui Mart Helme ei ole ükski oponent suutnud teha. Vahetage ükskord see esimees välja ja pange Martin asemele. Sellest sünnib kasu kõigile, ärge piinake inimest kellele see amet käib üle jõu või kaotate ka tulevikus haritud eestimeelseid valijaid. Riho Breivel auuu…, Ida-Viru valijad ootavad Teilt kangelastegusid riigikogus, istute vait nagu kult rukkis, või nagu vanast NLKP-s ja õõnestate struktuuri sisemiselt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused