Mart Helme teeb ettepaneku karmistada liiklusmõrvarite karistusi

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Mart Helme

Siseminister Mart Helme kavatseb teha valitsusele ettepaneku oluliselt karmistada karistusi joobes juhtidele, kes on põhjustanud hukkunutega liiklusõnnetuse.

Helme ettepaneku kohaselt tuleks karistusseadustikus ühtlustada karistused paragrahvis 113 sätestatud tapmise ning paragrahvis 422 sätestatud süütegude korral, kus sõidukijuht on joobeseisundis põhjustanud inimese surma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Liiklusmõrvareid tuleb hakata karistama samadel alustel nagu teisi kurjategijaid, kes on pannud toime tapmise,” ütles Helme.

“Praegune seadus võimaldab mõista tapmise eest 6-15-aastase vangistuse, kuid inimese surnuks sõitnud joobes juht pääseb 3-12-aastase vangistusega. Ometi on tegu samasisulise süütegudega, mis väärivad samasisulist karistust. Karistusi tuleb ühtlustada.”

Samuti peaks ministri sõnul kaaluma karistusmäärade tõstmist joobeseisundis juhtimise korral. „Karistuse määra esmakordselt joobeseisundis juhtimise puhul tuleks tõsta kolmelt aastalt neljale aastale ning minimaalseks vangistuse ajaks näha ette üks aasta. Lisaks peaks mõtlema, kas juba esmakordsel isiku karistamisel tuleks lisakaristusena kohaldada juhtimisõiguse äravõtmist,“ ütles Helme.

Kavas on kaaluda ka täiendavate rehabilitatsiooniprogrammide rakendamist.

„Nädalavahetusel joobes juhtimise tõttu toimunud õnnetus on väga kahetsusväärne ja äärmiselt kurb. Avaldan hukkunute lähedastele kaastunnet,“ ütles minister.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused