Mart Helme: Uue rändekriisi puhkemisel oleme valmis taastama piirikontrolli

Rubriik Eesti On
- Updated
©Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Siseminister Mart Helme täidab sageli ka peaministri ülesandeid.

Siseminister Mart Helme sõnul on Türgist liikvele läinud rändetulv ning maailmas üha laiemalt leviv koroonaviirus ohuallikad inimeste tervisele ja julgeolekule ning vajadusel on Eesti riik valmis kehtestama meie välispiiridel täiskontrolli.

„Euroopa on silmitsi kahe kiirelt areneva kriisiga, mis üksteist võimendavad. Türgist on Euroopa poole teel võrreldes 2015. aastaga veelgi suuremad sisserändajate massid, mistõttu lisaks koroonaviiruse leviku piiramisele tuleb Euroopal olla valmis uueks rändekriisiks,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul tuleb igati toetada ja tunnustada Kreeka ning teiste surve all olevate piiririikide valitsuste jõulisi samme oma territooriumi ja elanikkonna kaitsel.

„Frontex kui Euroopa Liidu kollektiivne piirivalveorgan peab rinderiikidele Kreekale ja Bulgaariale kujunenud olukorras kiiresti andma maksimaalset abi, et vältida uut lainet kontrollimatut sisserännet Euroopasse. Vajadusel on Eesti valmis saatma Euroopa välispiiride kaitseks lisajõude, et näidata oma solidaarsust.“

Siseministri sõnul jälgib riik tähelepanelikult nii rändekriisi kui ka koroonaviiruse puhangut. “Vajadusel oleme valmis kehtestama meie piiripunktides ja välispiiridel täieliku dokumentide kontrolli ning soovimatute või riigile ohtlike inimeste tagasisaatmise või isoleerimise.“

Helme kinnitab, et Eesti ei ole nõus Euroopasse juba saabunud või saabuda võivaid immigrante vastu võtma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused