Mart Helme: Uue rändekriisi puhkemisel oleme valmis taastama piirikontrolli

Eesti,
- Updated
©Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Siseminister Mart Helme täidab sageli ka peaministri ülesandeid.

Siseminister Mart Helme sõnul on Türgist liikvele läinud rändetulv ning maailmas üha laiemalt leviv koroonaviirus ohuallikad inimeste tervisele ja julgeolekule ning vajadusel on Eesti riik valmis kehtestama meie välispiiridel täiskontrolli.

„Euroopa on silmitsi kahe kiirelt areneva kriisiga, mis üksteist võimendavad. Türgist on Euroopa poole teel võrreldes 2015. aastaga veelgi suuremad sisserändajate massid, mistõttu lisaks koroonaviiruse leviku piiramisele tuleb Euroopal olla valmis uueks rändekriisiks,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul tuleb igati toetada ja tunnustada Kreeka ning teiste surve all olevate piiririikide valitsuste jõulisi samme oma territooriumi ja elanikkonna kaitsel.

„Frontex kui Euroopa Liidu kollektiivne piirivalveorgan peab rinderiikidele Kreekale ja Bulgaariale kujunenud olukorras kiiresti andma maksimaalset abi, et vältida uut lainet kontrollimatut sisserännet Euroopasse. Vajadusel on Eesti valmis saatma Euroopa välispiiride kaitseks lisajõude, et näidata oma solidaarsust.“

Siseministri sõnul jälgib riik tähelepanelikult nii rändekriisi kui ka koroonaviiruse puhangut. “Vajadusel oleme valmis kehtestama meie piiripunktides ja välispiiridel täieliku dokumentide kontrolli ning soovimatute või riigile ohtlike inimeste tagasisaatmise või isoleerimise.“

Helme kinnitab, et Eesti ei ole nõus Euroopasse juba saabunud või saabuda võivaid immigrante vastu võtma.

6 commentsOn Mart Helme: Uue rändekriisi puhkemisel oleme valmis taastama piirikontrolli

 • Avatar

  @Leo Viller – pigem vastupidi – mitte lammutada aga TUGEVDADA keskuse kontrolli ehk loogika on lihtne:
  !Jamasi o npalju ja ainult tugev keskvõim suudab asju parandada ja korda tagada.
  Kahjuks keskmine tarbija paljustki nii mõtleb – saades omale toetust “aususse verstapostist” ehk meediast a’la delfi.

  Teiseks teemasse – Sputnik pole vast kõige “popim” allikas siin, kuid hetkel ükski tiene kanal pole sellist kokkuvõtet teinud seega kannatage ja vaadake.
  Toodud on terve hulk Twitteri postitusi mis näitab sõda Kreeka piiridel – kus ilmselgelt on saadud abi ka Türgi riigilt.
  Ehk Euroopa on OTSESE rünnaku all – kaasa võetud väikelapsi piinatakse meedia tähelepanu jaoks, piirivalvureid loobitakse süütepommidega jne:
  https://sputniknews.com/europe/202003021078453017-watch-refugee-hold-toddler-over-fire-to-get-her-to-cry-for-the-camera-on-greek-border/

 • Avatar
  Leo Viller

  Arvatavasti saab juba üsna suur hulk inimesi aru, et kõigi nende pealtnäha ajuvabade eurojamade mõte on see monstrumoosne euroliit ära lammutada. See omakorda tähendab riikidevaheliste piiride taastamist. Ei saa aru, mida või keda need meie riigiisad ja riigiemad veel ootavad

 • Avatar

  Kordan Mardile seda mida Jaagule ütlesin – mingit kriisi ei olnud Brüsseli vaatenurgast – kõik käis plaani päraselt – EU plaani päraselt.
  Loodan sügavalt, et pöörad tähelepanu ka sellele allikale siin ja loed läbi selle raamatu milles ilusti kirjas selle “kriisi” telgitagused.
  Ja puha eesti keeles: https://www.apollo.ee/salajane-migratsiooniplaan.html
  Natuke üldisemalt – selle kampaania tagamnaadest: https://concen.org/content/europa-last-battle-2017
  Praeguses olukorras TULEB piirikontroll taastada võimalikult kiiresti – enne kui need vallutavad hordid oma SUURES masssi kohale jõuavad.
  Ära ei tohi ka unustada juba siia jõudnud “pruun-mustade” vallutajate eeljõukude kinni püüdmist ja tagasi saatmist.

 • Avatar

  sadamates ja lennujaamdes toimub piirikontroll nii-ehk-naa. maismaa piirikontroll Venemaaga samuti. millal peaks seda Läti piirikontrolli taastamise vajadust vaja minema? mäletatavasti ei saanud möödunud suure pagulasrände ajal pagulased nii vabalt mööda Euroopat tuiata, et oleks tulnud ja läinud kuidas juhtub. tuldi küll Serbiast Ungarisse, oodadi Calais’s Inglismaale pääsemise võimalust, saadi ka rongiga Saksamaale sõita, kuid enamus istus siiski pagulaslaagrites kinni. seega tundub Läti piiril piirikontrolli taastamine mitte just kõige suurema kasuteguriga tegevus olema…

 • Avatar

  LP siseminister Mart Helme! Olen kindel, et enamus eesti inimesi toetab sellist kava 100% . Aga ootamatusteks peab aegsasti valmistuma!
  Tehke koostööd Kaitseliiduga! Aga keda sealt usaldada, kui pealik on salajaselt templirüütel? Nagu üks eelnev kindralgi, kes nüüd töötab Euroopa Parlamendis…omasuguste seltskonnas!
  Sadamasse soovitan teha eraldi sisse-väljapääs Euroopa riikide kodanikele ja mitte kodanikele. Praegu voorivad immigrandid vabalt sisse-välja ja mitte ainult siin oste tegemas.
  Sadama ümbrus lausa mustab.

  • Avatar

   kust küll võtab ANNE, et EL kodanike hulgas pole mustanahalisi… muuseas, sadamas on selline mitte Shengeni ruumist pärit laevade EL kodanike-mittekodanike kontroll täiesti olemas.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused