Mart Helme: uus raport Rail Balticu tasuvuse kohta on õhust võetud

Eesti,
- Updated

Konsultatsioonifirma EY tehtud Rail Balticu tasuvusanalüüs, mis projekti kahjumlikkusele vaatamata lubab lubab Eestile sotsiaal-majanduslikku kasu, on õhust võetud, ütles Mart Helme Tallinna TV saates „Otse kümnesse“.

„See on tellitud raport, millel pidi olema selline sõnum, et Rail Balticu projekt õigustab ennast. Et eesti rahvas paneb ühe euro sisse ja saab kuus tagasi ning kõik saavad rikkaks. Aga kust need raportis nimetatud miljonid tulevad? Ma olen nii kaua maailmas elanud, et ma ei usu seda,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Nikita Hrutšov ütles 1960ndatel, et sellele põlvkonnale saab osaks õnn elada kommunismis. Ka see oli ka NLKP kongressil vastu võetud raport. Ka Nõukogude ajal joonistati kaugeid helgeid perspektiive. Nüüd ei ole seda riikigi.“

Helme sõnul lollitati rahvast AECOMi raportiga. „Kui see auklikuks lasti, otsustati, et tellime uue, sest sellega enam ei saanud inimesi lollitada. Nüüd lollitatakse siis uue reportiga, aga ka see lastakse auklikuks, sest Eestis on piisavalt palju kompetentseid inimesi, kes oskavad selle auklikuks lasta.“

Helme sõnul ei hakka Soomest ja SRÜ sellises mahus kaupa liikuma, nagu prognoosib raport. „Venemaa ei hakka oma kaupa meie kaudu vedama,“ nentis Helme, lisades, et Soome on vananeva rahvastikuga, ääremaastuv ja mitte sugugi eriti plussis oleva majandusega riik, mis ei anna alust prognoosida kaubamahtude suurenemist.

Helme sõnul ei eita keegi, et Eesti tahab trassi, mis viib meid kiiresti ja mugavalt Euroopasse. „Aga me eitame varianti, mis on kulukas, mille puhul tulu ei paista kusagilt ja millest tingitud keskkonnaprobleemid ja ülalpidamisprobleemid jäävad meie lastele ja lastelastele. Me peaksime rekonstrueerima vana Tallinna-Pärnu trassi.“

Saate “Otse kümnesse” järelevaatamine

UU

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused