Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: “Minu südamel on Eesti palju rohkem kui sellel daamil, kes siit puldist äsja lahkus”

-
26.01.2021
Mart Helme

EKRE aseesimees Mart Helme kõneles eile parlamendi vabas mikrofonis pärast peaministrikandidaadi Kaja Kallase kõnet, et see, mis siin saalis toimus, oli piinlik vaadata: „Me nägime ebakompetentse inimese ebaveenvat, saamatut esinemist.“

Mart Helme: „Ja kui Reformierakond võimult lahkus, oli neil vilets peaminister. Nüüd, kui Reformierakond võimule tuleb, saavad nad veel viletsama peaministri.

Aga see ei ole kõige olulisem. Inimesed tulevad, inimesed lähevad. Oluline on see, kuidas see valitsus sündis. Oluline on see, et see valitsus on sisuliselt sündinud riigipöörde tulemusena. Täpselt ajastatud, ja nagu üks naljahammas ütles, kaporatuuri poolt läbiviidud operatsiooni tulemusena. See on tõeline oht demokraatiale, see on tõeline oht Eesti püsimisele.

Me kuulsime siin korduvalt küsimustele põiklevaid vastuseid, kui meie fraktsiooni inimesed soovisid teada, kui suur võiks olla eestlaste arv ja protsent, et Eesti säiliks ja püsiks Eestina. Me ei saanud sellele mingit vastust, me saime keerutamise. Aga Eesti saab säilida ja püsida Eestina ainult siis, kui eestlased moodustavad siin kriitilise massi.

Eesti ei saa püsida, kui demokraatiat ei ole, kui demokraatlike protsesside vastuvõetavuse üle otsustavad „kaporatuurid“, viivad läbi infooperatsioone, võtavad vahi alla inimesi, kelle vastu sisuliselt ei ole süüdistusmaterjali. See on demokraatia lõpp Eestis. Ja selle vastu tuleb võidelda.

On väga kurb ja väga piinlik, kui siin saalis rahvalt mandaadi saanud inimesed seda ei mõista, sellest oma järeldusi ei tee ja selle järele oma tegusid ei sea. Need inimesed võiksid endale aru anda, et see, mis praegu toimub, on võrreldav 1934. aastaga. Jälle ma pean paraku osutama siia akna alla. Ka tookord toimus riigipööre sotside vaikival heakskiidul. Ka nüüd on see riigipööre toimunud sotside vaikival heakskiidul, me nägime seda hääletamisel.

Toona järgnes vaikiv ajastu. Ka nüüd kavandatakse vaikivat ajastut, on ainult üks ideoloogia, on ainult ühed seisukohad, mis kõlbavad, ja ülejäänud ei kõlba, ülejäänud kuuluvad kritiseerimisele, kõrvaletõrjumisele, hukkamõistmisele.

Selline Eesti ei jää püsima. Selline Eesti võib kulutada kas või 20% kaitsekuludele, ta ei jää püsima, see on välistatud. Vaikiva ajastu Eesti ei jää püsima ja sellest on vaja kõikidel siin saalis oma järeldused teha.

Tookord tehti valearvestus. Valearvestus, et suur Briti impeerium on kohustatud ja tuleb vältimatult Eestit ja teisi väikseid Balti riike kaitsma. Ei tulnud. Praegu on raudne veendumus, et ookeanitagune liitlane tuleb vältimatult, kohustuslikult igal juhul meid kaitsma. Aga ookeanitagusel liitlasel on fookus praegu Vaiksel ookeanil, mitte enam Atlandi ookeanil, on fookus Hiinal ja tulipunkt Taiwanil.

Ja siit võib olla meie järjekordne valearvestus. Kas saadame jälle delegatsiooni Moskvasse kaubandusläbirääkimisi pidama, kes tuleb sealt ultimaatumiga baaside lepinguks? Sest meil on vaikiv ajastu ja teistsugust mõtlemist ei tohi olla, see tuleb maha peksta, see tuleb naeruvääristada. Nagu me kuulsime ka siit puldist kas või minu suunalgi.

Mul on südamel Eesti. Ja ma olen täitsa veendunud, et minu südamel on Eesti palju rohkem kui sellel daamil, kes siit puldist äsja lahkus.“