Mart Helme vastuseks Kristina Šmigun-Vähile: ma tahan rõõmsat ja loovalt tööd tegevat Eestit, kus rahvas ei elaks vaesuses ja poleks perevägivalda

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Oravaparteilased ei suuda uskuda, et Eesti riigil läheb ilma nende kaasabita paremini

Esmaspäeva õhtul, enne läbikukkunud umbusaldushääletust, esitasid peamiselt Reformierakonna ja sotside saadikud siseminister Mart Helmele mitme tunni jooksul ründavaid küsimusi stiilis “kas olete hommikuse konjakijoomise juba maha jätnud?”. Pisut siirama suhtumisega paistis silma Riigikogu uustulnuk Kristina Šmigun-Vähi, keda Helme otsekohene stiil paistis küll hirmutavat, aga kes soovis teada, millist Eestit siseminister tahab.

Mart Helme vastas:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Missugust Eestit ma tahan? Teistsugust kui see, milles me praegu elame. Täiesti teistsugust. Mitte reformierakondlikku Eestit. Eestit, mis on inimväärselt tasustatult asustatav kogu oma territooriumi ulatuses, kust inimesed ei rända välja, kust 47% pensionäridest ei ela vaesuses, kus kolmandik inimestest ei ole suhtelises või absoluutses vaesuses, kus ei ole perevägivalda. Muide, kus ei ole perevägivalda, mis on suuresti vaesuse nägu, mille Reformierakond, kes meid viie rikkama riigi hulka lubas viia, on Eestisse toonud. Vaat, sellist Eestit ma tahan. Rõõmsat, loovalt tööd tegevat Eestit, kus rahvas ei jookse laiali, kus inimesed ei ole üksteise peale kibestunud ja tigestunud, kus ei ole võimalik inimesi ässitada mingite valesüüdistustega rassismis, fašismis, ksenofoobias, naistevastases vägivallas ja vihkamises. Vaat sellist Eestit ma tahan, aga mitte sellist Eestit, nagu Reformierakond oma 17 võimul oldud aastaga on meile vastu meie tahtmist kinkinud.”

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused