Mart Helme: vene telekanalite tegevust tuleks piirata, aga siseminister ei saa Tallinnale eetriaja ostmist keelata

Eesti,
- Updated
©Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Siseminister Mart Helme täidab sageli ka peaministri ülesandeid.

Kolmapäevases valitsuse infotunnis pärisid Reformierakonna saadikud siseminister Mart Helmelt aru selle kohta, kuidas ta hindab Tallinna linna ja keskerakondlasest linnapea Mihhail Kõlvarti tegevust ning kuidas mõjutab Eesti riigi julgeolekut see, et pealinn ostab Kremli-meelsetelt telekanalitelt eetriaega.

Mart Helme sõnul on rahvuskonservatiivid korduvalt väljendanud seisukohta, et Baltikumis tegutsevad Venemaa infokanalid võiksid Eestis suletud olla, nii nagu on seesuguseid samme astunud meie lõunanaabrid. “Meie erakond toetab seisukohta, et nende kanalite tegevus Eesti Vabariigi territooriumil peaks olema piiratud või koguni keelatud,” sõnas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme pidas rumalaks mõtet, nagu peaks Eesti Vabariigi siseminister astuma väga drakoonilisi samme, et ühele kohalikule omavalitsusele dikteerida, kuidas nemad oma eelarvet kasutada saavad või ei saa.

“Kui meie vastavad julgeolekuorganid on tuvastanud vettpidavalt Eesti julgeolekuohu nende konkreetsete kanalite puhul, siis peaksid nad ilmselt tegema Eesti Vabariigi valitsusele konkreetse, selgelt sõnastatud ja vormiliselt korrektselt fikseeritud ettepaneku, mida teha, et Eesti suurim omavalitsus ei telliks nendelt kanalitelt rohkem reklaami ega osaleks muul moel nende tegevuses,” selgitas ta. “Minu andmetel seesuguseid ettepanekuid julgeolekuasutustelt Vabariigi Valitsusele tulnud ei ole, ja kuna meil on kohalikud omavalitsused autonoomsed, ei näe ma ka võimalust, et Siseministeerium sekkuks nende eelarvepoliitikasse ja nende suhetesse meediakanalitega, eriti veel arvestades seda, et Eestis on sõnavabadus.”

Reformierakonna saadikud küsisid, kuidas Eesti näeb seetõttu välja oma liitlaste silmis. “Väga raske on uskuda, et mõne venekeelse kanali tegevus või selle kanali levi Eesti Vabariigi territooriumil on faktor, mis mõjutab meie tegevust NATO-s, Euroopa Liidus või teistes rahvusvahelistes organisatsioonides, kus Eesti on väga selgetel positsioonidel. Ma ei näe siin küll mitte mingisugust probleemi. Ja olles äsja külastanud Ameerika Ühendriike, siis kõigi nende arvukate kohtumiste jooksul, mis mul seal toimusid, ei puudutanud küll keegi kordagi vene telekanalite või vene propaganda teemat, küll aga oli absoluutselt kõikidel kohtumistel päevakorras Hiina, 5G ja Huawei teema ning meie muu julgeolekualane koostöö,” lisas Mart Helme.

Siseminister täpsustas, et EKRE on koalitsioonis korduvalt tõstatanud Vene telekanalite Eestis levimise küsimuse ja teinud ettepaneku nad keelustada, kuid selles küsimuses ei ole valitsuses konsensust saavutatud. “Me ei hakka valitsust selle teema pärast lõhkuma. Kui meil oleks kõikides küsimustes ühesugused seisukohad, siis meil ei oleks valitsuses kolme erakonda. Meil on kolm erakonda just sellepärast, et meil on paljudes küsimustes, nii eestikeelse hariduse, venekeelsete telekanalite ja propaganda, aga ka mitmetes muudes küsimustes täiesti erinevad seisukohad. Aga suuremas osas küsimustes on meil sarnased või kokkulepitavad seisukohad ja seetõttu see valitsus tegutseb minu hinnangul produktiivselt ja laiali minna ei kavatse,” lausus ta.

Mart Helme küsis reformierakondlastelt, et kas PBK saated on tõepoolest Eesti julgeolekule nii laastavalt mõjunud, et riik ei funktsioneeriks ja et me ei saaks aru, mis on vale ja mis on tõde?

“Kas teie ei saa aru, kui Vene telekanalitest tuleb meie ajalugu moonutav informatsioon? Mina küll saan aru ja ma ei ole nõus selle informatsiooniga. Kui ma vaatan ükskõik missuguselt Vene telekanalilt, kuidas Putin räägib seal musta valgeks sellest, kuidas poolakad päästsid valla Teise maailmasõja – no kuulge, kas ma olen lollakas, et ma peaksin seda uskuma? Ma ei usu seda! See juukseb mul mööda külgi maha, see on mõeldud nende sisetarvitamiseks. Ei poolakaid, ei leedukaid, ei lätlasi, ei eestlasi selline propaganda ei veena,” selgitas siseminister, soovitades reformierakondliku hüsteeria maha võtta ja mitte üritada jätta muljet, nagu toetaks siseminister venekeelset ja -meelset propagandat.

6 commentsOn Mart Helme: vene telekanalite tegevust tuleks piirata, aga siseminister ei saa Tallinnale eetriaja ostmist keelata

 • Avatar

  Ah venemaa? USA on samuti ohtlik. Pole m6tet vene kanaleid siunata kuni KAPO kiusab eestlasi ennek6ike ja poliitikud ei kuula OMA rahvast, ning on Brysseli/USA/Iisraeli globalistide poole kaldu. Samuti peab ikka EESTI AJAKIRJANDUSE, poliitikute ja kohtusüsteemi osas piir paika panna (ERR on kallutatud endiselt). NIng pole m6tet vene ajakirjandust siunata kuni meil on ikka jälle ministriteks v6i ametnikeks saamas rahva reeturid (Juhan Parts kes Lihulas ässitas rahva kallale politsei), ning pukis sellised tegelased kes ise müüvad Eesti ära represseerides OMA rahvast — eestlasi — (alustades Urmas Paetist kes piirileppele alla kirjutas), ning l6petades nendega kes ikka Iisraeli nutumüüri juures käivad, v6i ameerikat kuulavad ja s6braks peavad, unustades et ameerika on väga halb s6ber, ning ALATI reetnud, ning kelle taga on v6imu kanda kinnitanud juudid. …seega… ma ise kaldun arvama et t6mmata piir vene ajakirjandusele pole Eesti enda otsus vaid see ikka tuli kusagilt mujalt käsuna jällegi…

  • Avatar

   Ja veel… PBK saated?!? Laastav m6ju?? Pigem USA ja see EUvärdjate “väärtused” ja anglosakside ning multikulti m6jud pigem, kui eesti keelt ei osata koolis!
   Pigem peaks piiri panema hoopis EU-värdjalikele nähtustele, koolid peaks olema google vabad (– kooli infosysteem käib läbi nende serverite). Kuid ei saa poliitikud keelata isegi pedekogukondade rahastamist!

  • Avatar

   Ajaloo moonutamine? Kellele tahab siin selle vahutamisega Mart Helme meeldida? Ning muidugist unustame ära et PLANEERITUD OLI 3 MAAILMAS6DA? Muidugist unustame ära et SIIONI TARKADE PROTOKOLLIDES mis seisab? Ning unustame et juudid alustasid majandusboikotiga, sest seda “pole olnud”? Eks? Ning et saksamaa vastased propagandad algasid kaugelt enne esimest maailmas6da ja veel enne kui Adolf v6imule sai? Ja muidugist ajalugu Iisrael ning juudid, koos brittide ja ameeriklastega ei moonuta, ning piltide v6ltsimisi pole olnud eks? Ning muidugist nende kirjutatud ajalooga tuleb n6us olla sest nemad ju v6itsid s6ja ja otsustavad mis on see nn. Ametlik Ajalugu?

 • Avatar

  Ainult rumal ja arg laseb ennast mõnitada.

 • Avatar

  Ma oleksin ka nõus, et suletaks, aga Kapo tegutseb vanade jubtnööride alusel, niiditõmbajad endiselt isamaa, ref ja ilmselt ka sotsid. Kui isamaa ka mõtleks samuti nagi EKRE, oleks asi äratehtav. Kesikutest pole loota, nende valijad suures osas, aga mingit survet oleks linnavalitsusele võimalik siiski avaldada… üldiselt tundub asi lootusetu, venelased on kõvasti Tallinnas kanda kinnitanud, üle jääb vaid hoida väga ranget kodakondsuspoliitikat.

 • Avatar

  Ootan huviga,et mis on see teema millal ekrel siiber saab? Tundub,et seda ei olegi?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused