Mart Järvik kirjutas 22. novembril Mart Helmele võimalikust pealtkuulamisest

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Järvik

Praeguseks ametist lahkunud maaeluminister Mart Järvik saatis 22. novembril veel ametis olles parteikaaslasest siseminister Mart Helmele kirja, milles väljendas kahtlust, et teda kuulatakse kabinetis pealt, vahendas ERR-i uudisteportaal.

“Minul on tekkinud kahtlus, et ministri kabinetis toimub ebaseaduslik jälitustegevus siin toimuva üle,” kirjutas Järvik Helmele. “Siia võivad olla paigaldatud pealtkuulamise või muud sellekohased seadmed. Palve, viia täna kiirelt läbi ametlik kontroll minu kabineti üle vaatamiseks vastava komisjoni poolt.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles neljapäeval, et kiri laekus tõesti 22. novembril, kuid siseminister ei jõudnud teemaga koheselt tegeleda. “Uue nädala alguses vabastati maaeluminister aga juba ametist,” ütles ta. Järviku viimane tööpäev ministrina oli 25. november.

Järvik rääkis hiljuti valijatega kohtudes, et leidis maaeluministri kabinetist laest pealtkuulamisseadme.

Riigiprokuratuuri esindaja sõnul ei oska nad kommenteerida Järviku väiteid nagu oleks tema töökabinetis asunud pealtkuulamisseadmed.

BNS

6 commentsOn Mart Järvik kirjutas 22. novembril Mart Helmele võimalikust pealtkuulamisest

 • Avatar

  kas endiselt on siis Eestis seinad tehtud MIKROBETOONIST? (mikrobetoon — 30% betooni ja 70% mikrofone)

 • Avatar
  Leo Viller

  Nõukogude ajal olid välismaalastele mõeldud Viru hotelli tubades ka loomulikult pealtkuulamisseadmed. Mõni naljahambast välismaalane luges siis pikalt midagi Lenini kogutud teostest, mõni teine aga küsis, ega seltsimehed pole valvsust kaotanud. EKRE ministrid võiksid kõva häälega arutleda, millal Eesti jõuab viie rikkama Euroopa riigi sekka, aga siis kurvalt nentida, et ei mäleta

 • Avatar
  Margus Peterson

  alustuseks soovitan ära vaadata film Ed Snowdenist. hakkate aimu saama, mis siin ilmas toimub. ja kuidas. kui minu õndsal
  noorusaal, sel paljukirutud nõukaaal, tuli lutika värbamiseks ta kas üles osta, st. talle maksta, või siis miski krutski
  eest pöidlad sahtli vahele virutada, siis tänapäeval teevad seda kõik ISE ja maksavad selle “lõbu” eest päälegi.
  see, et Mart Järvikut pealt kuulati – ei ole enam kahtlustki. kas seda tegid poliitilised oponendid või lekitas kapo neile
  infot, ei oma enam mingit tähtsust. aga on veel üks peavalu – vaevalt oli rattajürka teada saanud uue ministri nime, kui
  seda kukkusid kellama pea kõik tindikulid. kas rattajürka on turumutiks hakanud või on veel mingeid variante? pakkuge.
  aga siit koorub palju hullem peavalu – reakodanikule võib olla paras ehmatus, et eesti vabariigi valitsuse liikmeid päält
  kuulatakse, kusjuures pärast info lekib. sinna, kuhu “vaja”. aga ei tasu olla nii naiivne, et seda ei teata – seal, kus vaja.
  ja siis loota, et ükskõik mis taseme poliitik või ärimees saab meite ministriga asjast rääkida? loota, et nad on täisturakad?!
  mul ei olnud illusioone eesti maine suhtes. aga et see NII täis on tehtud – ka kõige hullem õudusunenägu on titenutt sellega
  võrreldes. kust on pärit selline – oma kaevu kusemine? oskab keegi seletada?

 • Avatar
  Lehelugeja

  Väga hea, kui pealt kuulatakse. Saab lihtsa vaevaga nendele pealtkuulajatele ette sööta midagi sellist, mille kallal jaurama hakates nad iseennast esiteks paljastavad ja teiseks põhjalikult lolliks teevad.

 • Avatar

  Lemetti sokutas selle sinna, mis siin imelikku on. Kohe minnakse üle uuele meetodile ametist kõrvaldamiseks, raviasutusse paigaldamine psühhiaatri abiga, Ligi ja Postimees nagu ühest suust, kõik on lollid. Ajalugu kordub, Stalin kremli seinaääres keerab rõõmust teist külge, ideed elavad veel. Halloo, Priimägi, meediasse jooksis Lemetti, Sikkut, Vaher, arvata on, et politsei teadmisel ka lutikaid paigaldatakse. Süvariik päästab riigireetureid, kas Putini rõõmuks Tartusse Simmiga kohtumiseks?

  • Avatar

   Kummaline aga ei imesta jah et OLIGI TEISTEL TEADA, sest sellest pole mitte mingit skandaali v6i seakisa tekkinud ei keskerakonna ega teiste ministrite poolt. Vastasel juhul oleks juba peaminister jalule aetud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused