Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Raamat: autoomanikke ootab kolmikmats

22.07.2023
Autoomanikud ütlevad “ei” reformierakondlikule nöörimisele.
© UU

Automaks ei tohiks kaasa tuua olukorda, kus vaesemad hakkavad kinni maksma rikaste pühapäeva-elektriautosid, kirjutab Eesti Transpordikütuste Ühingu tegevjuht Mart Raamat Äripäevas.

Kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets kui ka minister Kristen Michal on rõhutanud vajadust soodustada maksupoliitiliselt uute ja kallimate – eelkõige elektrisõidukite – registreerimist.

„Loomulikult on mõistetav kliimaeesmärkide täitmise eest vastutava ministeeriumi seisukoht, et transpordisektori kliimajalajälge on vaja vähendada. Kahjuks ei toeta teiste riikide kogemus ja statistika argumente, et elektriautod on võluvits transpordisektori kliimajalajälje vähendamiseks,“ kirjutab Raamat.

Ta lisab: „Kahjuks peab aga märkima, et Eesti autoomanikke ootab lähiaastatel ees tegelikult kolmikmats maksutõuse – lisaks automaksule hakkab järgmisest aastast taas tõusma diislikütuse aktsiis ja 2027. aastal lajatatakse peale ka Euroopa Liidu tasandil kokku lepitud CO2 kvooditasu. Suure tõusva maksukoormuse vältimiseks oleks mõistlik pidurdada diislikütuse aktsiisitõusu, sest lisaks inimeste rahakotile hakkab see mõjutama ka Eesti eksporditulusid ja aktsiislaekumisi.

 

Allikas: Äripäev