Marti Kuusiku kaasus: poolteist aastat tiksunud kohus, venitab veel? (muudetud)

Eesti,
- Updated
©Riigikogu
Marti Kuusiku osas rikkus isegi president räigelt ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni artiklit 11.

Viru maakohus hakkab alles nüüd endise ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku väidetavat süüasja arutama, kuid kui uskuda Õhtulehte, siis istungid on määratud ka tuleva aasta märtsi-, oktoobri- ja detsembrikuusse, mis tähendab, et see asi venitatakse veel vähemalt aasta võrra. „Seoses koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorraga lükkas Viru maakohus mais ja juunis toimuma pidanud istungid edasi. Nüüd hakkab Viru maakohus taas Kuusiku asja arutama. Istungid on määratud ka oktoobri- ja detsembrikuusse. Kohtuistungid on kinnised,“ kinnitas Viru maakohtu pressiesindaja Maili Õunaaed Õhtulehele. Kas tõesti?

Toimetusega ühendust võtnud Marti Kuusik ütles, et Õhtulehe uudis ei vasta tõele ning istungit toimuvad tänavu novembris ja detsembris. Ka Õhtuleht oli oma levitatud tsitaate päeva jooksul muutnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mäletatavasti keerutati see asi üles täpselt siis, kui valitsus ametisse astus ehk läinud aasta aprilli lõpus. Kui Kuusik ametivannet andis, lahkus president Kersti Kaljulaid demonstratiivselt riigikogu saalist, sest just sel ajal üllitas meedia kahtlustused Kuusiku suhtes. Hiljem lausus Kaljulaid, et ta vabandab esimesena Kuusiku ees, kui kohus teda süüdi ei mõista.

Kui Õhtulehte algset versiooni uskuda, siis tuleks välja, et Kaljulaid jõuab ammu oma ametikohalt lahkuda enne, kui kohus üldse otsusele jõuab. Kuid seda mitte otsustamatuse, vaid venitamise pärast. On arvatud, et venitamise põhjus lihtsalt seisneb selles, et prokuratuuril pole piisavalt tõendeid, ka süüdistus kahanes esialgsest kõvasti, jäädes ühe episoodi peale.

Kohtuistungid pidid esialgu toimuma 2020. aasta mais ja juunis, kuid toona toodi edasilükkamise põhjuseks koroonapandeemiast tingitud eriolukord.

Seega on kogu protsess tiksunud praeguseks poolteist aastat, valmistades inimesele kannatusi.

Lisaks on kohtuistungid kuulutatud kinniseks.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused