Marti Kuusiku lintšimine käis Reformierakonna huvides

Eesti,
Marti Kuusik

Nõiajahi EKRE ministriks tõusnud Marti Kuusiku üle korraldas ilmselgelt Reformierakond, milleks oli neil huvi mitmel tasandil. Kõigepealt ei mahtunud kahe aasta eest valimised võitnud Reformierakonna liidritele, eesotsas erakonna esimehele Kaja Kallasele pähe, et valitsus moodustatakse ilma nendeta ning sinna kaasatakse hoopis Eesti rahvuskonservatiivid. Teiseks kujutas neile ilmselt eelseisvaid ebamugavusi Kuusiku plaan IT-ministrina võtta luubi alla e-valimised. Kohalikul tasandil oli samuti vaja Kuusikut laimata, sest talle terendas Rakvere linnavolikogu koht.

Nii toimetatigi laimu peale ülesehitatud narratiiv kokku ning jäeti ootama sobivat hetke meedias avalikkuse ette paiskamiseks. Selle tagajärjel loobus Kuusik ministrikohast ning pidi kaks aastat oma elust pühendama oma nime puhtakspesemisele, samal ajal kannatasid ka nii tema endine abikaasa, nende lapsed kui ka lähedased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vasakpoolsete propagandatöötajate eestvedamisel oleme jõudnud ühiskonda, kus süütuse presumptsioon ei kehti. Inimese elu võidakse hävitada ilma uurimise ja kohtuotsuseta – pelgalt anonüümsetele tunnistustele tuginedes. Ja säärasele nõiajahile on andnud oma tulise heakskiidu vabariigi presidendi ametit pidav Brüsseli käpik.
Marti Kuusiku kõrvaldamiseks välja mõeldud infooperatsioon oli harvanähtavalt hästi koordineeritud. Anonüümsed vihjed Kuusiku eraelu kohta söödeti Eesti Päevalehele, Eesti Ekspressile ja Postimehele korraga. Teadaolevalt lasi need liikvele üks Rakvere reformierakondlane.

Ja mis põhiline – tänapäeval pole paremat teemat mehe hävitamiseks kui süüdistuses naistevastases vägivallas.

Meediaväljaaded korraldasid Rakverre koorineeritud dessandi, kus otsiti üles Marti Kuusiku ja tema eksabikaasa sõbrad ja tuttavad ning üritati neilt välja meelitada vihjeid, mis näitaksid ministrit halvas valguses. Ajaleht Postimees möönis hiljem, et nemad kuulujuttudele kinnitust ei saanud.

Seevastu Eesti Ekspress, Eesti Päevalehe ja Delfi ühistoimetuse ajarjanikke ei häirinud, et vettpidavaid tõendeid pole, piisab kuulujuttudest. Artikkel ilmutati Delfis ajal, mil uus valitsus Riigikogus ametivannet andis, sest nii ei jõua enne vande andmist reageerida.

Selline ajastus ja kokkumäng viitab otseselt poliitilistele huvidele.

Ekspressi peatoimetajat Erik Moorat siiruses ja maailmaparandamises süüdistada pole põhjust. Ta on endine Reformierakonna kaastöötaja, kes on aidanud erakonnal korraldada valimiskampaaniaid. TÜ lõpetanud politoloogina tunneb ta hästi poliit-tehnoloogiat ja avalikkusega manipuleerimise kunsti.

President Kersti Kaljulaidi ustepaugutamisest on juba küllalt juttu olnud, meenutame, et järgmisel päeval nõudsid Kuusiku tagasiastumist kohe ka sotsid ja Reformierakond, saates Jevgeni Ossinovski ja Kaja Kallase allkirjadega pöördumise peaminister Jüri Ratasele.

“Olete öelnud, et kui Kuusiku suhtes ilmsiks tulnud kahtlustusel on alust, siis ei ole tal valitsuses kohta,“ kirjutavad nad Ratasele. Paraku läks selle tõendamiseks vaja kaks aastat ning valitsuski on nüüdseks juba järgmiste ja järgmiste infooperatsioonide toel langenud.

Kõik niidid viivad selleni, et ministriks tõusnud Marti Kuusiku vaenamine sai alguse aasta eest Reformierakonna Rakvere kontorist. Meenutuseks refereerigem Uute Uudiste artiklit 2020. aasta novembrikuust.

Eesti Ekspressi artiklis (https://ekspress.delfi.ee/kuum/marti-kuusiku-suur-saladus-peretuttavad-raagivad-et-uus-minister-on-vaga-vagivaldne-ja-on-kahel-korral-purustanud-oma-naise-kaeluu?id=86056291) väidetakse, et informatsioon hakkas laekuma aprilli algul ja kaebusi tuleb teistegi kohta: “Materjale ja vihjeid jõuab toimetustesse sageli ja EKRE võimule tõusmine ei meeldi paljudele”.

Millal see informatsioon ikkagi tegelikult jõudis? Siin lehel ( https://www.err.ee/934778/marti-kuusik-koduvagivalla-vaidetest-tegemist-on-infooperatsiooniga ) väidetakse, et juba üle aasta tagasi: “”Ringvaatele” andis intervjuu ka Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, milles ütles, et Kuusiku väited infooperatsioonist ei vasta tõele, sest allikad on kõik lehe enda leitud ja nad üksteisest ei teadnud. Moora rääkis ka seda, et tegelikult sai toimetuse mõni töötaja vihjeid Kuusiku väidetavast vägivaldsusest juba rohkem kui aasta tagasi, kuid kuna tol ajal ei teadnud nad, kellega on tegemist, jäeti see info edasi uurimata.”

Nii, et kui ei teata, kellega on tegemist, pole perevägivallasüüdistusel tähtsust, siis peksku edasi ja asjast ei peeta vajalikuks teavitada politseid?!

Samuti on kummaline, et leiti väidetavalt viis peretuttavat, kes teineteisest ei teadnud. Uued Uudised rääkis samuti mitme Marti Kuusiku peretuttavaga ja nemad väidavad, et nende poole pole pöördunud ei politsei ega ka ajakirjandus, ka pole nad kuulnud kellestki, kellega oleks räägitud.

Kas te kujutate nüüd ette peret, kelle tuttav te olete ja te ei tunne ise nende tuttavaid. See peab ikka üks eriti suur tutvusringkond olema…

Kuid siin on veel üks ja kõige olulisem asi, mida muidu hästiinformeeritud Eesti Ekspress ega ka Postimees ei tea. Küll aga on sellest korduvalt kirjutanud Postimehe sõsarväljaanne Lääne-Viru maakonnaleht Virumaa Teataja (https://virumaateataja.postimees.ee/4478158/rakvere-voimuliit-laguneb-kas-umbusaldamised-tulevad

https://virumaateataja.postimees.ee/4478756/rakvere-koalitsioon-laks-lohki-volikogu-esimeest-ootabki-umbusaldamine

https://virumaateataja.postimees.ee/4483504/matused-kuulutati-valja-aga-peielised-kohale-ei-tulnudki).

Nimelt tekkis võimalus, et Rakvere linnavolikogus pääseb EKRE koalitsiooni ning selle esindajast Marti Kuusikust võib saada volikogu esimees. Kuigi esialgu plaaniti umbusaldada IRL-i, siis sogases vees kalastamises jõudis korraga esile variant, et kohalikud valimised võitnud Reformierakond saab ise hundipassi. See lüke mõistagi Reformierakonnale ei meeldinud ning läks lehmakauplemiseks, mille tulemusena säilitati status quo – umbusaldajad lihtsalt ei tulnud volikogu istungile kohale. Ehk nagu kohalik leht kirjutas: „Matused kuulutati välja, aga peielised kohale ei tulnnudki“.

See juhtus veidi üle aasta tagasi ehk täpselt siis, kui Moora tunnistusel lekitati esimesed laimavad kaebekirjad Eesti Ekspressi.

Ülimalt lühinägelik peaks olema inimene, kes ei vii siin asju kokku.

Meenutagem siinkohal, mis oli Rakvere erinevate poliitiliste jõudude tollasteks põhilisteks vaidlusküsimusteks.

Marti Kuusik ja Anti Poolamets EKREst seisid vankumatult selle eest, et plaanitav riigigümnaasium tuleks tunnustatud arhitekti Alar Kotli poolt loodud ajaloolisse Rakvere gümnaasiumi majja. Reformierakond aga surus peale plaani ehitada riigi raha eest samasse naabrusesse uus hoone, mis jätaks ülejäänud linna koolimajad pooltühjaks.

Vaidlus oli tuline, koguti allkirju, kirjutati artikleid, korraldati pikette ning asi jõudis umbusaldamiseni.

Asi vaibus. Vägivallasüüdistused ei huvitanud järsku enam ei kohalikke muretsejaid, kellede “lähedane tuttav” Karin oleks võidud vabalt kohutava jõhkardi poolt kasvõi maha lüüa, ega ühiskonna vastutustundlikku valvekoera Eesti Ekspressi, veel vähem Reformierakonda, kelle jaoks seekordne lahing oli võidetud.

Marti Kuusiku väidetav vägivaldsus oli ükskõik igaühele, kuni ta oli niiöelda tundmatu poliitik.

Niipea, kui ta esitati ministrikandidaadiks, toodi lugu taas sahtlist välja rünnakuks EKRE vastu valitsuses.

Meenutagem, et Reformierakonna liider Kaja Kallas ähvardas juba tükk aega tagasi, et neil on olemas salarelv, millega võivad takistada EKRE valitsusse minemist. Nagu selgus, polnudki tegu tühipalja hooplemise, vaid vanade vihjetega, mis nüüd uuesti üles kaevati, mõlemasse Eesti meediamajasse ette laotati ning edasine oli juba tehnika küsimus.

Loomulikult oli kogupauk ajastatud täpselt sellele ajale, kui ministrikandidaadid Riigikogu saalis ja presidendi ees ametivannet andsid.

Üks huvitav seos on Reformierakonnaga veel. Nimelt on teada, et Eesti Ekspress püüdis Marti Kuusiku eksabikaasale läheneda Reformierakonna piirkondliku arendusjuhi Katrin Kuusemäe kaudu, kel on Karin Kuusikuga olnud kokkupuuteid ja kes on ka ühtlasi vähiravifondi „Kingitud elu“ tegevjuht. Meenutagem, et Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu on sama fondi juhatuse liige.

Katrin Kuusemäe paistis viimatise valimiskampaania ajal silma suurte individuaalsete plakatitega. Kuigi häälesaak ei olnud just suur, sai temast Taavi Rõivase teine asendusliige ning pärast Rõivase tõenäolist Euroopa Parlamenti valimist ja Rakvere linnapea Marko Tormi loobumist, olekski temast Riigikogu liige saanud. Nüüdseks on Torm linnapea kohalt maha võetud ja ise ärisse sukeldunud Rõivase asemel Riigikokku saanud

Edasi jäi veel küsimus, kuhu need tunnistajad kõik kadusid, kes väidetavalt olemas olid, et neid taga otsitakse.

Vastuolu Eesti Ekspressi paskvillis seisneb selles, et väidetavalt olevat kedagi tunnistajat keegi jõmm vana BMWga jälitatud. Huvitav, kust sai Marti Kuusik väidetavast kaebajast teada, kui need anonüümsused on toimetuse kinniste uste taga.

Nimelt juhtus nii, et sauna panin, küla läks – kohalike räpaste võimumängude saunasüütamisest läks piltlikult öeldes põlema terve küla – rohkem, kui väidetavad peretuttavad oma “südamepuistamise” ja “muretsemise” kampaaniat algatades arvasid.

Pärast Karoli Hindriksi juhtumit võisid aa „tunnistajad“ kartma, sest on andnud valetunnistusi.

Karin Kuusiku süüdistust tagasilükkavat avaldust ei peetud millekski, kuigi ta on loo kõige otsesem tegelane. Teda hoopis meelitati iga hinna eest “kapist välja tulema” (Sass Henno kiri), pakkudes Marti süüdistamise eest 100 001 eurot.

Selline pealekaebamine meenutab mõnda teist aega, milles me enam elada ei taha.

Karin Kuusiku kunagise töökoha juures Hulja lasteaias peetud jahi tulemuse võttis ajakirjanik kokku nii: “Aga pereelu kohta ei teadnud ka tema suurt midagi. Ütles vaid: „Karin meile ju millestki ei rääkinud. Mõnikord noh jah, mees peksis napsuse peaga. Aga ega ma ju seda pealt ei näinud.“

Pereelu kohta suurt ei tea, aga peksmist küll – ja seda veel vägagi täpselt, et mõnikord ja napsuse peaga… Ei ole jälle usutav.

Sealsamas loos öeldakse, et Marti Kuusiku ema töötab perearstina. Ometi teab iga Rakvere inimene ja Kuusikute perekonnatuttav, et proua Kuusik pole eales olnud perearst. Niisugune väide tunnistuses näitab selle kaugust otsesest allikast.

Tasub meenutada sedagi, et Marti Kuusikul leidub vaenlasi ka kohalike homoseksualistide ning nende toetajate hulgas, kuna EKRE on aktiivselt seisnud vastu homofilmifestivali Festhearti rahalisele toetamisele linna poolt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused