Martin Helme 2017. aasta riigieelarvest: Kõik, mis majandusest võtta, on juba välja pigistatud

Rubriik Eesti On
- Updated
Martin Helme

Täna 28.09.16 andis valitsus Riigikogule üle 2017. aasta eelarve. Peaminister Taavi Rõivas kiitis eelarvet rohkete epiteetidega ja ülistas seda taevani. Riigieelarve eesmärk olevat kasvatada majandust, inimeste heaolu, turvatunnet ja riigi efektiivsust. Tegelik olukord aga nii roosiline pole ja tulevast eelarvet kritiseerisid karmilt kõigi opositsioonierakondade esindajad.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht Martin Helme ei jaga samuti peaministri optimismi. “Probleem on selles, et Eesti riigis on hea ainult Eesti riigil. Ettevõtjatel hea ei ole. Majandusest pigistatakse välja viimane ja selle tagajärjeks on visisev ja virelev majanduskasv, mis pikas perspektiivis tähendab, et meie eelarve ei saa püsida tasakaalus, sest ei ole võimalik pidada sammu kulude kasvutempoga” 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme kritiseeris ka eelmise aasta maksutõususid, mille pikaaegne negatiivne mõju majanduskasvule, tootlikkusele ja töökohtade loomisele hakkab nüüd aina reljeefsemalt esile tulema.

“Kõigile meile meeldib, kui tõusevad lastetoetused või kultuuritöötajate palgad”, lisas Helme. “Aga tegelik pikem perspektiiv on, et Eesti riik ei püsi sellisel moel majanduslikul järjel. Igal aastal läheb eelarve kokkusaamine üha raskemaks ning nõuab järgmisi leidlikke kohti, kust veel välja pigistada. Selline on paraku “ilusa” eelarve kurb reaalsus.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused