Martin Helme: aktsiisilangetused on koalitsioonileppes kirjas, lahtine on vaid see, millal, mida ja kui suures ulatuses

Eesti,
- Updated
©UU
Rahandusminister Martin Helme.

Kuivõrd meedia on Keskerakonna poliitikutele tuginedes üles võtnud aktsiiside langetamise teema, räägib EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme selle küsimuse omalt poolt üle.

“Aktsiiside langetamine on koalitsioonileppes kahes kohas sees järgmises sõnastuses: analüüsime võimalusi laiendada tarbijate ringi, kes saavad kasutada elektri- ja gaasiaktsiisi soodusmäärasid. Seame eesmärgiks maksutulude Eestisse tagasi toomise ning piirikaubanduse ohjeldamise läbi aktsiiside langetamise,” selgitab Martin Helme.

Sisuliselt lepiti Helme sõnul kokku, et eesmärgiks on langetada nii alkoholi, diisli, elektri, gaasi kui ka tubaka aktsiisi. Kuna koalitsioonikõneluste pidajatel puudus kogu vajalik informatsioon eelarve- ja maksuseisu kohta, räägiti selgeks, et lepingus ei fikseerita täpseid määrasid ega ka rakendamise kuupäeva, vaid selle info toob uus rahandusminister valitsusse siis, kui ta on saanud ministeeriumis kogu vajaliku info ja analüüsi tehtud.

“Võimalust, et aktsiisilangetused ära jäävad, ei ole, sest see on koalitsioonileppes kokku lepitud. Hetkel on vaid lahtine see, millal, mida ja kui suures ulatuses langetatakse. Selgus saabub loodetavasti maikuu jooksul,“ annab EKRE rahandusministrikandidaat teada.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused