Martin Helme: Apteegireformi tagajärgede eest vastutab Reformierakond

Eesti,
- Updated
©UU
Martin Helme

Reformierakonna jutud ettevõtluse ja turumajanduse edendamisest ning Kaja Kallase üleskutsed teha Riigikogus opositsiooni ja koalitsiooni vahel rahva huvides koostööd kõlavad pärast tänast apteegireformi muutmisettepaneku hääletust ebausutavalt, leiab EKRE aseesimees Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kahetsusväärselt lükkas suur saal täna taas tagasi võimaluse hoida ära apteegireformi jõustumine tema kõigi väga halbade tagajärgedega. Hääletus oli kriipsuke parem kui detsembris, aga kaotus on kaotus. Oluline tulemus tänasel hääletusel on muidugi see, et vastutus apteegireformi tagajärgede eest on üheselt Reformierakonnal,” kirjutab Helme oma sotsiaalmeediapostituses.

“Ma ei tea, kellele nad edaspidi on usutavad, kui räägivad midagi ettevõtluse ja turumajanduse edendamisest. Ja ma ei tea, kellele nad edaspidi postitavad oma klantsajakirju, milles Kaja Kallas kutsub teisi fraktsioone tegema koostööd rahva huvides sõltumata sellest, kas ollakse koalitsioonis või opositsioonis.”

Helme sõnul oli teada, et koalitsioonil on pool tosinat häält puudu, nagu oli ka teada, et Reformis on kümmekond inimest, kellel oli kange tahtmine EKRE eelnõud toetada.

“Oleks piisanud fraktsioonile vaba hääletuse andmisest ja pakkumine rahva hüvanguks koostööd teha ei olekski kõlanud läbinisti võltsina. Esimene lugemine ei ole ju veel lõpphääletus, sellele järgneb muudatuste tegemise võimalus. Mängida nii kergekäeliselt maha oma mänguruum ja kauplemiskaal, ja teha seda omaenda deklareeritud seisukohti samas allavett lastes, saades kauba peale aprillis puhkeva pahameeletormi peasüüdlase tiitli on silmapaistev poliitiline saavutus,” ütles Helme.

“Samas, hääletus näitas sedagi, et hoolimata pidevast sisemisest konfliktist suudab Kaja kehtestada fraktsioonis hääletusdistsipliini. Lausa sedavõrd karmilt ja poliitiliselt kahjulikult, et sunnib küsima, kas äsjane hääletus oli ehk hoopis seotud erakonnas võimu kindlustamisega, mitte millegi muuga. Sel juhul maksti muidugi väga krõbedat hinda. Samas, maksmise aeg seisab alles ees.”

UU

 

LOE LISAKS

Riigikogu lükkas tagasi EKRE apteegireformi tühistamise ettepaneku

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused