Martin Helme: Eesti Päevaleht valetab ja viljeleb propagandistlikku jama

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond lükkab ümber Eesti Päevalehe (EPL) väite, mille kohaselt korraldab partei koostöös MTÜ-ga Eesti Vanemad 23. jaanuaril Toompeal ühise meeleavalduse, ühtlasi lubab Konservatiivne Rahvaerakond kaevata EPL-i pressinõukokku.

Rahvaerakonna fraktsiooni esimehe Martin Helme kinnitusel kohtub fraktsioon iga nädal kahe-kolme huvigrupiga, nii nagu teevad seda kõigi Eesti erakondade fraktsioonid riigikogus. “9. detsembril 2015 soovis meiega kohtuda MTÜ Eesti Vanemad. Kohtumisel oli juttu lastekaitsest ning vajadusest kaitsta traditsioonilist peremudelit. Neis küsimustes leidus meil maailmavaates kokkupuutepunkte,” sõnas Helme. “Ei hiljem ega varem pole Konservatiivse Rahvaerakonna ja MTÜ Eesti Vanemad vahel mistahes kontakte olnud,” kinnitas ta.

“Eesti Päevalehe väide, et Konservatiivne Rahvaerakond korraldab koos MTÜ-ga järgmisel nädalal meeleavaldust, on otsene vale. Mingil meeleavaldusel osalemist pole erakonna volikogus, juhatuses, fraktsioonis, ringkondade tasemel või mis tahes muus ringis isegi arutatud, rääkimata osalemisest,” toonitas Helme.

Helme sõnul üritab EPL panna lugejat uskuma, et “konservatiivid ja Eesti iseseisvuse kestmise eest võitlevad inimesed on Putini käsilased”. “Tegemist on vasakpoolsete ja rahvusriikide vastaste mustriks kujunenud käekirjaga, mille kohaselt konservatiivsed ja rahvuslikud jõud mitte üksnes Eestis, vaid näiteks ka Poolas, Ungaris, Prantsusmaal ja Inglismaal tembeldatakse propaganda huvides alati Putini käsilasteks,” ütles Helme.

“See on lihtsalt piinlik, millist propagandistlikku jama viljeleb Eesti Päevaleht ajakirjanduse egiidi all. Järjest rohkem saab selgeks, et Eesti Päevaleht ja Delfi täidavad poliitilist tellimust, kellele ei ole meeltmööda rahvuslike jõudude üha kasvav edu. Mõistagi esitame Eesti Päevalehe artikli kohta kaebuse pressinõukokku,” ütles Helme.

MTÜ Eesti Vanemad, mis on korraldanud üritusi koostöös Venemaa propagandaorganisatsioonidega ja mida kaitsepolitsei on nimetanud valeinfo levitajaks, otsib kontakti Eesti parteidega, kirjutab EPL. 23. jaanuaril korraldab MTÜ Eesti Vanemad riigikogu ees meeleavalduse, kus pöördutakse Eesti valitsuse ja Norra suursaadiku poole, et lõpetada “kuritegelik laste eemaldamine korralikest peredest kogu Euroopas” ja ürituse koostööpartner on Eesti Vanemate kinnitusel EKRE.

BNS

 

Kommentaarid

2 commentsOn Martin Helme: Eesti Päevaleht valetab ja viljeleb propagandistlikku jama

 • Avatar

  Meediatarbijal on lihtne jätta ebameeldivad väljaanded lugemata-ostmata ja seejuures just eriti ostmata jätmisest saavad meediaärimehed väga hästi aru – palju paremini kui muudest aktsioonidest.
  Poliitikult nõuab muidugi mõningast enesedistsipliini mitte suhelda kallutatud ajakirjandusega.

 • Avatar
  Aleksander Habak

  Noorpõlvest saati vihkan valetavat ” ajakirjandust ” ja selle teostajaid! Viimasel aastal on taas tunda seda NLKP kõrgema poliitkooli kasvandike ” juhtivat kätt ja – rolli ”
  meie ajakirjanduse “suunamisel “!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused