Martin Helme: Eesti rahvaarv ei kasvanud mullu mitte eestlaste, vaid muukeelsete sisserändajate arvelt

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme sõnul ei ole suurt põhjust rõõmustada uudise üle, et Eesti rahvastik kasvas eelmisel aastal 1850 inimese võrra.

„Eesti meedia rõkkas eile rõõmust, et Eesti rahvaarv kasvas. Margus Tsahkna oli rahul, et liigume tema poolt välja hõigatud kahe miljoni elanikuga riigi suunas. Mina ei näe küll rõõmustamiseks põhjust,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul kasvas rahvaarv peamiselt immigratsiooni arvelt, sest loomulik iive oli negatiivne ning väljaränne oli samuti jätkuvalt üsna suur.

„Kui eelmisel aastal saabus Eestisse kokku inimesi 9100 ja neist üle 6000 oli Venemaalt, Ukrainast ja Valgevenest, siis on kaks kolmandikku immigrantidest venekeelsed. Ülejäänud kolmest tuhandest ei ole ka sugugi mitte kõik kodumaale naasvad eestlased,“ märgib Helme.

„Täpseid andmeid statistika ei anna, aga hinnanguliselt võib öelda, et parimal juhul veerand sisserändajatest on eestlastest tagasirändajad. Seega iga kodumaale naasnud eestlase kohta tuli siia kolm mitte-eestlast, peamiselt slaavlased idast, lisaks muud rahvad Euroopa Liidust. Lisaks veel niiöelda pagulased.“

Helme juhib tähelepanu, et samal ajal lahkus Eestist 5800 inimest. „Kui paljud neist olid eestlased, kui paljud mitte-eestlased, see pole teada. Aga arvestades meie riigi praegust rahvuslikku koosseisu võib eeldada, et üle poole neist ligi kuuest tuhandest lahkujast olid meie rahvuskaaslased. Niisiis, eestlasi läks ära sama palju või isegi rohkem, kui tagasi tuli. Samal ajal saabus riiki 6000 mitte-eestlast. Ning koha peal olevat rahvast suri vähemaks.“

Helme sõnul pole ime, et Tsahkna rõõmustab. „IRL-i ideoloogia ei erine mitte millegi poolest sotside omast, mille kohaselt pole inimese rahvus oluline, kõik siin olevad inimesed on toredad eestimaalased. Pole tähtis, mis keelt nad räägivad või millist kultuurilist identiteeti nad kannavad, kui nad ise end eestlaseks peavad, siis on Tsahkna arvates kõik okei,“ ütles Helme.

„Minu jaoks on küll tähtis, et just eestlaste arv ja osakaal siin riigis pidevalt suureneks. See on ka meile põhiseadusega antud imperatiiv. Eilne uudis paraku näitab, et eestlaste osakaal ja arvukus pigem vähenevad. Just selle tõttu on tegu tõsise häirekellaga.“

UU

Foto: Postimees / Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused