Martin Helme: „Eesti valitsus ja prokuratuur näitavad rahapesu uurimises USA võimudele keskmist sõrme”

Rubriik Eesti On
Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme kirjutab, et me elame totaalses videvikutsoonis, kus tänane valitsus isegi ei taha teeselda, et nad ei tööta rahapesuvastases võitluses rahapesijate huvides.

Kuidas teisiti võtta uudist, et prokuratuur saadab Ameerika Ühendriikidesse meie rahapesualaseks ühendusmeheks Swedbankis rahapesu järelvalve eest vastutanud Indrek Tibari. See on pank, mis on nii Eestis kui USAs uurimise all seoses kahtlusega, et pangast voolas läbi üüratu hulk musta Vene raha. Väljend „kits kärneriks“ ei anna välja seda jultumust, millega praegu tegutsetakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paneme asjad konteksti.

Kõigepealt lõpetatakse ära leping, millega loodi toimiv töövorm, et aidata USA võimudel uurida Põhjamaade pankade rahapesualaseid rikkumisi Eestis. Selle lepingu sõlmimise üheks eesmärgiks oli näidata ameeriklastele, et me võtame asja tõsiselt ja aitame neid uurimises. See koostöö hakkas tööle. Vilepuhujad Eesti pankadest andsid intervjuusid, edastasid dokumente, avasid taustasid. Selle koostöö eest pidime me saama osa USAs määratud trahvidest.

Selle lepingu uus valitsus lõpetas, kuna mõtles välja huvide konflikti, mis justkui muutis Luis Freeh osaluse võimatuks.

Samas otsustas ta saata Ameerikasse ametlikuks – ja nüüd sisuliselt ainsaks – sidemeheks rahapesuvastases võitluses inimese, kellel on päriselt tegelik ja näkku karjuv huvide konflikt. Muide, selle ametikoha otsustas samuti luua eelmine valitsus ikka eesmärgiga päriselt tihendada rahapesuvastast koostööd ameeriklastega. Nüüd aga saadetakse Eesti riigi poolt Washingtoni rahapesuvastast koostööd tegema inimene, kes töötab tänagi veel Ameerikas uurimise all olevas pangas uurimise all olevas valdkonnas järelvalve juhina. Sisuliselt näitab Eesti valitsus ja prokuratuur USA võimudele keskmist sõrme rahapesualases koostöös.

Üks eesmärk on kahtlemata tagada, et mitte mingit sisulist ja kasulikku infot Eestist USA uurimisele mingil juhul ei liiguks ja ühtlasi hoida silma peal sellel, mida ameeriklased teavad.

Lisaks on kindlaks tagajärjeks, et mistahes trahvide määramisel tuleb meil nüüd suu kindlasti puhtaks pühkida. Küllap seda tahetaksegi, siis saab öelda, et näe, Helme ajas pada, kui rääkis, et me saame ameeriklastega koostöö eest riigikassasse tulu. Portorollo korruptsioonivalitsus loobub iga kell sadadest miljonitest riigi tuludest selle nimel, et saaks näidata, et mul polnud õigus.

Meil on maffia-valitsus.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused