Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Eestis ei ole võõravihaprobleemi, vaid on omavihaprobleem

-
02.06.2016
Martin Helme: Eestis ei ole võõravihaprobleemi, vaid on omavihaprobleem

Eestis on olemas üks äärmuslik poliitiline jõud ja see on sotsiaaldemokraadid, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

Helme rääkis Vikerraadio saates “Reporteritund”, kommenteerides sotside esimehe Jevgeni Ossinovski hiljutises kõnes välja öeldud mõtet, et idiootse Eesti idee on tugevnemas, et Eestis ei ole võõravihaprobleemi, on aga omavihaprobleem.

“Eestis on olemas üks äärmuslik poliitiline jõud ja need on sotsiaaldemokraadid. Oma äärmuslikku poliitikat alustasid nad kooseluseaduse, ühiskondliku vaenu ja viha külvamise ja inimeste idiootideks sõimamisega. See tekitas vastureaktsiooni. Meie oleme tõenäoliselt üks osa sellest vastureaktsioonist,” rääkis ta.

Helme sõnul sõimab üks osa poliitilisest klikist oma rahvast idiootideks ja kui vaadata retoorikat, millega sotsid on viimastel aastatel pildis olnud, siis konservatiivide liidrid pole midagi sellist kunagi kasutanud.

“Need samad väljendid idiootidest ja oksendamistest ja mida Ossinovski meile omistas – soovi Eestit täielikult isoleerida, see on ju kõik väljamõeldis,” lausus ta.

Küsimusele, kas ta ise oleks nõus elama näiteks samas majas koos homode või pagulastega, vastas Helme, et elab suures kortermajas ega tea, kellega ta koos elab, aga kui seal elavad samasoolised paarid, ei näe ta selles probleemi. Mure tekib aga siis, kui meil hakkab olema järjest suurem hulk inimesi, kes on välispäritolu.

Helme lisas, et on Ossinovskiga selgelt eri meelt ka selles, mis üldse on inimõigused. “Mina olen ka nõus, et inimõigusi tuleb kaitsta, aga inimõiguste kataloog oli kunagi väga lühike ja väga selge. Tänaseks sotside arvates inimõigus on see, et sa saad ükskõik millisest maailmanurgast valida, kuhu sa tahad elama minna. Piiramatu ränne on inimõigus. Seksuaalperverssuste alusel riikliku tunnustusega mingisuguse koosluse loomine on inimõigus. Me ei leia, et kõik need asjad oleks inimõigused, me leiame, et need on midagi muud,” sõnas ta.