Martin Helme: Eestis on tunda mitte võõra-, vaid omaviha kasvu, ja selle kisakoori juhiks on president

Eesti,
©UU
Rahandusminister Martin Helme.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil küsiti ministrite käest, et kas Eestis on võõraviha kasvanud.

Pärast peaministri asjalikku arvamusavaldust sai samal teemal sõna ka rahandusminister Martin Helme, kes rõhutas, et selliste juhtumite osas peab Eestis olema nulltolerants ning lubamatu on ükspuha kelle sõimamine, olgu ta siis eestlane, pakistanlane või hiinlane.

Martin Helme lükkas ümber jutud võõraviha kasvust. “Ma ei saa küll väita, et Eestis oleks võõraviha rohkem kui varem, või rohkem kui mõnes muus riigis,” ütles ta. “Küll aga tunnen ma viimastel kuudel omaviha ja selle kisakoori juht tundub olevat president, kes tunnistab välislehele, et vihkab üht oma riigi parlamendiparteid.” (Toimetuselt – tegu on intervjuuga Saksa ajalehele “Süddeutsche Zeitung”.)

“Selline vihkamise õhutamine, kui see tuleb kõrgelt riigiametnikult, on palju suurem probleem kui tänaval lällutavad täiesti suvalised tüübid,” lisas Martin Helme.

Välisminister Urmas Reinsalu lisas, et selliseid juhtumeid, nagu oli pakistanlasega, ei maksa üle kanda kogu ühiskonnale ja mingit võõraviha kasvu Eestis pole.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused