Martin Helme: EKRE-l on mõtet valitsusse minna siis, kui tehakse tegelikke muudatusi

Eesti,
- Updated

Ehkki sotsid on Konservatiivse Rahvaerakonna valitsusse kaasamise vastu, näeksid nii Keskerakonna esimees Jüri Ratas kui ka IRL koalitsioonis hea meelega ka EKRE-t. Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Martin Helme kinnitusel aga iga hinna eest valitsusse ei minda.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Ratas soovib rahvuskonservatiive kaasates olla kindel: kui mõned oma inimesed Keskerakonna fraktsioonist perutama hakkavad, aitaksid EKRE hääled ta ikkagi peaministriks hääletada ja hiljem valitsust ree peal hoida. IRL-il oleks omakorda vaja viigilehte, et nad poleks vasakpoolsetega päris üksinda. Margus Tsahkna ütles Eesti Päevalehele, et IRL on valmis rääkima kõigiga peale Reformierakonna. Probleem on aga selles, et sotsiaaldemokraadid välistavad EKRE täielikult.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE on aga selgelt vastu Eesti-Vene piirilepingu sõlmimisele, kooseluseaduse rakendamisele, rohkemate põgenike vastuvõtmisele ning keele- ja kodakondsuse nõuete õgvendamisele. „Muus saame kokku leppida, aga neid asju me torkima ei lähe. Kui Jevgeni Ossinovski seda kuulis, läks ta nägu hästi pikaks. Sotsidele tekitaks see tõsiseid probleeme,” ütles Martin Helme.

Helme sõnul on küsimus ka selles, et konservatiivid üldse tahavad valitsusliitu minna. „Minna valitsusse, kus sul pole kangi asjade suunamiseks, on üsna mõttetu. Me ei saaks ju näidata, et kui meie välja jalutame, siis jääte te kõigest ilma. Neil on meietagi hääled koos ja lihtsalt viigileheks olemine pole meie huvides,” põhjendas Helme. Tema sõnul on EKRE huvi eelkõige see, et tehtaks tegelikke muudatusi.

Seda, et ministrikogemuseta Jüri Ratas valitsuse juhtimisega hakkama ei saa, Martin Helme ei karda. „Ma muretsen pigem selle pärast, et ta on natuke liiga hea inimene. Tema ülesanne on muu hulgas ju tegeleda ka koalitsioonipartnerite lepitamisega. Reformierakond hoidis selles mõttes ohje ikka jõhkralt peos, kuid eks nad selle tõttu ju lõpuks maha võetigi. Aga ega see uus koalitsioon ei ole kerge kombinatsioon. Siiski, Jüril on suurepärane oskus olla suhete siluja,” arvas Helme.

Helme rõhutas, et EKRE jaoks oli esmane ülesanne Reformierakonna võimumonopol murda. „Mis edasi saab, on järgmiste kombineerimiste küsimus. Nüüd võiks käes olla aeg, kus Eesti poliitika läheb nii lahtiseks, et aeg-ajalt vahetatakse valitsuses parteisid,” ütles Helme.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused