Martin Helme EKRE suvepäevadel: “Meie erakond seisab ainsana Eesti inimeste vabaduse ja jõukuse eest”

Eesti,
- Updated
©UU
Martin Helme

Erakond asub tööle selle nimel, et järgmist valitsust ei saaks moodustada ilma EKRE-ta, ütles erakonna esimees Martin Helme erakonna suvepäevadel Saaremaal Mändjalas.

Helme sõnul seisab Eestil ees raske sügis ja talv. „Eestis on kontrolli alt väljunud pöörane inflatsioon. Iga kuu tuleb kinnitus sellest, et me jääme viiendiku võrra vaesemaks. Aga ei vasta tõele, et seda ei saa muuta. Meile räägitakse aastast aastasse, et kliimat suudavad poliitikud muuta, aga inflatsiooniga ei saa midagi ette võtta. See jutt lihtsalt ei klapi,“ ütles Helme.

Tema sõnul tuleb Eestis vastu seista niinimetatud rohepöördele, millel ei ole midagi pistmist keskkonnakaitsega ja mis on hinnatõusu peamisi põhjusi.

„Kümme aastat tegelesid poliitikud rohepöörde läbiviimise eesmärgil Euroopas ja Eestis sellega, et luua takistusi odava ja kättesaadava elektri tootmisele. Nüüd avastatakse, et elektrit on vähe ja kuna teda on vähe, siis on hind kõrge. Nüüd tegeletakse Euroopas ka sellega, et luua takistusi odava ja kättesaadava toidu tootmiseks. Kliimanõuete täitmiseks tahetakse vähendada põllumaad. Aga kui me vähendame 30% võrra põllumaad, 40% võrra karja, kui me keelame keskkonnakaitse ettekäändel ära väetised, siis mõne aasta päras on nälg. See ei juhtu kogemata, seda tehakse meelega.“

Helme sõnul ei ole Eesti Konservatiivne Rahvaerakond selliste arengutega nõus. „Me peame ütlema resoluutse ei kogu sellele ideoloogilisele kompotile. Me oleme ainus erakond, kes keeldub selle valega kaasa minemast.“

Helme sõnul on EKRE eesmärk järgmised valimised võita. „Kõik teised erakonnad tahaksid moodustada valitsust ilma meieta. Aga me peame tegema kõik selleks, et järgmisest valitsust ei saa teha ilma EKRE-ta. Kui me sellega hakkama saame, siis me saame hakata Eestit päästma. Meie erakond seisab ainsana Eesti inimeste vabaduse ja jõukuse eest ning selle eest, et Eesti jääks Eestiks.“

EKRE suvepäevad toimuvad 30.-31. juulil Saaremaal Mändjalas. Programmis on muu hulgas töötoad ja vestlusringid, ringkondade spordivõistlused ja tantsuõhtu.

EKRE suvepäevad saaremaal Mändjalas

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused