Martin Helme erakonna volikogul: “Me ei ole erakond, kes on anumasse valatud, me valame ise seda anumat” (lisatud video)

Rubriik Eesti, Video On
- Updated

Täna Tartus kogunenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogul ütles erakonna esimees Martin Helme, et EKRE on näidanud valitsuses oldud ajaga, et ollakse  Oleme kõige maailmavaatelisem, kõige ideoloogilisem erakond.

„Me ei ole erakond, kes on mugandunud või anumasse valatud, me valame ise seda anumat, me kujundame ise poliitikat,“ kõneles Helme. „Ja kui opositsioon ning selle paramilitaarne tiib meedia kujul kiristab hambaid, siis see on muusika minu kõrvadele, see on märk sellest, et oleme õigel teel.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme ütles, et EKRE lammutab süvariiki ja raputab püsiriiki ehk ametkonda – need on asjad, mis tugevdavad rahvuskonservatiivide platvormi

Martin Helme: „Meie puhul on oluline, et me saime valitsusse, aga me oleme ka võimul, viime ellu seda poliitikat, millele me oleme saanud valijate mandaadi.“

Oluliste teemadena nimetas ta traditsioonilise perekonna väärtustamist, rahvusriigi kaitsmist, majandusteemasid nii maksu- kui ka regulatsioonivaldkonnas, regionaalpoliitika toetamist infrastruktuuri ja maaettevõtluse toetamise kaudu.

Rääkides paari nädala tagusest tülist, ütles Helme, et seal tekkis reaalne oht ära jätta abieluteemaline referendum. „Ütlesime koalitsioonikaaslastele välja, kui selles asjas taganetakse, siis see koalitsioon enam ei jätka,“ lausus Helme. „Ja nii koalitsioon kui ka avalikkus said selle vaidluse käigus, et meil on teatud väärtusküsimused, kus me pole nõus taganema.“

„Me oleme nagu katalüsaatorid, nagu kontrastaine, mis ühiskonna valupunktid väga selgelt esile toob. Me paljastame valed,“ lisas ta.

Septembris sai sel valitsusel täis 500 päeva ja  selle ajaga on jõutud palju asju korda saata ja tehakse tööd sihiga olla valitsuses lõpuni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused