Martin Helme: Euroopa solidaarsus vaktsiinide osas pole tulemusi andnud, nüüd tuleb ise tegutseda

Rubriik Eesti On
- Updated
AstraZeneca vaktsiin. (Foto: Scanpix)

EKRE esimees Martin Helme ütleb usutluses ERR-ile, et Eesti riik võiks ise turult vaktsiine osta, isegi kui need on kallimad, sest ühiskondliku elu sulgemine ja inimeste ravimine tulevad lõppkokkuvõttes kulukamad, pealegi vajab Eesti teiste riikidega võrreldes suhteliselt väikesi koguseid.

Tema sõnutsi on jutud Euroopa solidaarsusest juba oma sisutühjust tõestanud ja nüüd tuleb iseseisvalt tegutseda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme hinnangul peitub AstraZeneca ja Euroopa Liidu tülide põhjus Euroopa Komisjonis ja paraku kannatavad sellest liikmesriigid. Sellest on ka Uued Uudised varem kirjutanud: Pinged Astra Zeneca ümber näitavad Brüsseli jõuetust kogu pandeemia kontekstis ja The Telegraph: vaktsiinikriis on muutumas Euroopa Liidu poliitiliseks kriisiks

Endine rahandusminister Helme tuletab meelde, et ühishangete ebakindlus torkas silma juba isikukaitsevahendite hankimisel, võis eeldada, et sama juhtub ka vaktsiinidega, ja nii läkski.

Martin Helme toetab valitsuse uusi piiranguid, pidades neid vajalikuks, kuid leiab, et ajapiirid peaks olema paindlikud.

Tema hinnangul ei laienenud need piirangud kaubanduskeskustele seetõttu, et Reformierakond ei soovinud kaupmeestele sulgemistega tekkivaid kahjusid hüvitada. “Selle taga oli kitsipunglik lähenemine valitsuses, mida Reformierakond on korduvalt väljendanud, sendi saagimine. Kaubandus on üks suuri riskikohti, aga seda ei tahetud sulgeda rahalistel põhjustel,” ütleb Helme.

EKRE esimees loodab, et kui inimesed kehtestatud piiranguid jälgivad ja vaktsineerimisega suudetakse heas tempos edasi minna, siis läheb nakatumiskõver alla ja kaubanduskeskusi võibolla polegi vaja sulgeda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused