Martin Helme: EV100 kunstilise programmi usaldamine Tiit Ojasoole muudab #MeToo mõttetuks

Eesti,
- Updated
©UU
TIIT OJASOO, NO99

104 tuntud Eesti inimest kirjutasid alla president Kersti Kaljulaidile üle antud avalikule kirjale, milles peetakse sobimatuks üle-eelmisel aastal näitlejanna kallal vägivalda tarvitanud NO99 lavastaja Tiit Ojasoo osalemist EV 100. aastapäeva ametliku vastuvõtu kunstilise programmi loomises, protesti toetab ka EKRE.

Sotsiaalmeedia kogukonna „Virginia Woolf sind ei karda!” moderaator Nika Kalantar ütles allakirjutanute nimel, et tegu pole ühe inimese avaliku hukkamisega, vaid tähelepanu juhtimisega sellele, et vägivaldse minevikuga lavastaja ei tohiks vabariigi tähtsal pidustusel olla sedavõrd silmapaistval positsioonil. “Naistevastast vägivalda ei tohiks ühelgi viisil välja vabandada, ka mitte kunstilisele tasemele või saavutustele viidates,” põhjendas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo selgitas, et ettepanek vastuvõtu kultuuriprogrammi loomiseks tehti Teatrile NO99, mitte Tiit Ojasoole isiklikult. Tema sõnul on Ojasoo oma teo pärast vabandanud ja juriidiliselt lepitamise läbi teinud ning selle eksimuse pärast ei tohiks võtta temalt võimalust eluga jätkata. “Juhtum sai küll juriidilise lahenduse, Tiit Ojasoole anti uus võimalus ja ta töötab samas teatris lavastajana edasi, kuid meie silmis on sümboolse aktina kahetsusväärne, et talle on usaldatud EV100 aktuse peoprogrammi lavastamine,” märkisid allakirjutanud omakorda.

“Õhtulehele” antud intervjuus ütles EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme, et sellise ülesande andmine näitlejannat peksnud Tiit Ojasooga seotud teatrile on kahepalgeline. “Kui ideoloogiline “meie mees” ajab mingeid asju, siis tema süüteod muutuvad kõik kuidagi nähtamatuks või kuuldamatuks. See muudab praktiliselt mõttetuks igasugused “#MeToo” ja teiste naiste õiguste eest seisjate ettevõtmised,” lisas Helme, kelle arvates oli üldsus Tiit Ojasoo juhtumi ilmsikstuleku järgselt piinlikult vait.

“Minu meelest paneb ka president ennast täpselt samasse punkti: ta ei saa üldse aru, missugune kõrge standard on tema institutsioonil ja ametil. Minu jaoks on see mõistetamatu,” arvas Martin Helme. “Ega ma ei arva ka, et inimesed peaksid elu lõpuni olema paariad, kui nad on millegagi hakkama saanud – meil on ka karistusregister, mis teatud aja jooksul ju ikkagi kustub. Aga elementaarne sõrmeotsatunnetus, mis on õige või vale, võiks ikka olla!”

2016. aasta juunis saatsid kümme Riigikogu liiget, sealhulgas ka EKRE liikmed Mart Helme ja Martin Helme, kultuuriminister Indrek Saarele ja teatri NO99 nõukogule pöördumise, milles nõudsid teatri juhi Tiit Ojasoo ametist vabastamist. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tegi novembris 2018. aasta riigieelarve teisel lugemisel ka ettepaneku teatrilt NO99 ära võtta 245 000 eurot riigi toetust, sest erakonna hinnangul tegeleb NO99 kultuuritootmise asemel vasakradikaalse propagandaga, mille vajalikkus ja esteetiline tase Eesti maksumaksjale on raskesti põhjendatav.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused