Martin Helme “Foorumis”: kartellierakondade poliitikas loksuvad probleemid endiselt edasi

Eesti,
- Updated
Martin Helme
©Erik Prozes/Postimees
Martin Helme

Teisipäevases ETV saates “Foorum” eristus EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme taas kõigi teiste erakondade esindajatest, teatades, et rahvuskonservatiivid ei kavatsegi kartellipoliitikale ja poliitilisele impotentsusele vastandumisest loobuda.

Tema sõnul on ka sisulistel teemadel vastandumised erinevate poliitiliste jõudude vahel paratamatud ja nii saabki valija aru nende erinevustest. Martin Helme nimetas koalitsioonierakondi ja Reformierakonda täielikuks kartelliks, kes ei soovigi midagi muuta. “Sisulisi muutusi ei tulnud ka siis, kui Keskerakond vahetas välja Reformierakonna — asjad, mis on varem paika pandud, nagu praamiühendus, Rail Baltic, e-valimised, kõik loksuvad samamoodi edasi,” märkis ta.

Martin Helme lisas, et Eestis on palju eluvaldkondi kinni kiilunud, nagu tervishoid, regionaal- ja maksupoliitika — see nimekiri on pikk — aga RE, IRL ja sotsid, kes on ise selle süsteemi loonud, ei ole võimelised seda muutma, nagu ka Keskerakond, kes loksutab oma traditsioonilisi valimislubadusi juba mitmete valimiskampaaniate jooksul muutumatuna. See on viinud Ratase valitsuse ühe ministri äpardunud alkoholipoliitikani, haiglate osakondade sulgemiseni ehk raha koondamiseni kahte suurde haiglasse, ja olukorrani, kus Eesti on kõige kiiremini kallinevate toiduainete hindadega riik Euroopas, kus inimesed on tegelikult vaesumas.

Rääkides Keskerakonna lepingust Ühtse Venemaaga ja Reformierakonna kummituslikust VEB Fondi teemast, nentis Martin Helme, et kartellierakonnad lükkavad ebamugavad teemad laua alla, kust need alatasa jällegi välja ronivad, selle asemel, et kapid kord luukeredest täiesti puhtaks teha. Sama poliitika tulemuseks nimetas ta kriisi praamiühenduses, kus oli juba ammu teada, et uued praamid on liiga suured ja suurema süvisega, kuid midagi pole ette võetud, aeg-ajalt vaid kustutatakse mingite kosmeetiliste meetoditega jälle lõkkele puhkenud tuld.

“Eestis on vaja palju asju uue pilgu ja uue jõuga ümber vaadata ja seda EKRE ka teeb,” lubas Martin Helme. Puudutades keskerakondlase Heimar Lenki juttu tema võimalikust suundumisest EKRE poole, ütles ta, et see oli ilmselt poliitiku provokatsioon oma erakonna suhtes — EKRE on maailmavaateline erakond oma programmiga ja ta ei jaga kohti oma valimisnimekirjades neile, kelle rahvuskonservatiivsetes vaadetes on põhjust kahelda.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused