Martin Helme: Jalgpallitreener Getulio tegu on liberaalse teooria karm praktika

Eesti,
- Updated
Taas kannatas skandaali tõttu sport. Pilt on illustratiivne.

Huvitav, kas Nõmme Kalju jalgpalitreeneri seksuaalsuhtest 14-aastase jalgpalluriga tekkinud skandaal jõuab ka valitsuseni ja justiitsminister Maris Laurini. Igatahes töö- ja terviseministril Tanel Kiigel oli treeneri intervjuud kuulates paha hakanud.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas hiljuti Riigikogu menetlusse eelnõu, mis tõstaks suguküpsuse seadusliku vanuse 16 peale. Praegu on see 14, millega on Eesti absoluutselt kõige madamalama lubatava vanusega riik Euroopas. Sama eelnõu esitati ka eelmises koosseisus. Tookord hääletati see mürinal maha.

EKRE esimees Martin Helme tuletab meelde, rahvuskonservatiivid tegid ka valitsuses olles ettepaneku koalitsioonis, et lubatavat vanust tõsta kahe aasta võrra.

„See leidis lausa raevukat vastuseisu keskerakondlaste poolt. Näen, et Tanel Kiik on kommenteerinud Nõmme Kalju Getulio skandaali öeldes, et tal hakkas sellest füüsiliselt paha. Huvitav küll, miks? Seesama Tanel Kiik hurjutas meid valitsuses, kui teema tõstatasime, et inimeste eraellu ei tohi riik nina toppida, et Eestil on tõsisemaidki probleeme kui noorte suguelu ja seadusliku seksi vanus,“ lausus Helme, lisades, et Kiik rõhutas eraldi, et taoline vanuse teema näppimine ei ole neile kui liberaalsele erakonnale vastuvõetav.

„Liberaalse teooria karm praktika on see, mida Getulio tegi. Hoia kinni sellest paha olemisest, Tanel, ehk püsib nii kaua, kui Riigikogus läheb hääletuseks seadusemuudatus, mis võimaldab niisuguste võikuste eest karistada. Praegu on ju kõik seaduspärane, ajab see kellegi siis südame pahaks või mitte,“ ütles Helme.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused